Події

У світі мандрів і міграцій: новинка від #книголав для маленьких дослідників

Відкрити захопливу історію міграцій, дізнатися таємниці спільного походження людей з різних куточків планети та відслідкувати подорожі всією Землею завдяки детальним та цікавим картам…

світ мандрів

«У світі мандрів і міграцій», Мартін Говард — книжкова новинка, яка розповість дітлахам про найзахопливіші історії міграцій за всю історію людства, ще тут є чудові ілюстрації та карти, які детально описують ці подорожі й роблять історії ще цікавішими. Хтось шукає притулку, постраждавши від війни, дехто покидає рідну домівку, щоб знайти роботу, а комусь просто хочеться нових вражень і пригод.

У світі мандрів і міграцій

Ця книга відкриває перед читачем світ міграцій, розповідаючи про спільне походження всіх людей на планеті та їхні подорожі від Африки до кожного куточка Землі. Через цікаві історії та детальні карти читач відчує себе частиною великої родини людства, що мандрує світом.

У світі мандрів і міграцій

Уривок із книги «У світі мандрів і міграцій» :


НОВІ ПОДОРОЖІ

Близько 70 000 років тому невелике плем’я людей вийшло з Африки в ту частину Близького Сходу, яку ми зараз називаємо Єменом. Серед них була жінка, яка згодом стане праматір’ю всіх людей за межами Африки. Люди вирушали в таку подорож і раніше, але зрештою гинули. Проте ця група була іншою. Це вже були справжні люди — вони належали до виду гомо сапієнс, якщо говорити науковою мовою — як і ми з тобою. Вони вижили та поширилися світом, і потроху їхня кількість почала зростати. Сьогодні нас по всіх куточках світу живе понад сім мільярдів.

Наші далекі пращури були мисливцями-збирачами. Вони відкрили вогонь, танцювали, робили кам’яні знаряддя, музичні інструменти і завжди перебували в русі: шукали звірів, яких можна уполювати, та іншу їжу, яку можна зібрати. Спершу вони не відходили далеко від моря, складали прості плоти, з яких ловили рибу.

Дехто перепливав від острова до острова, аж поки не натрапив на новий континент — Австралію. Пізніше люди почали робити ще довші морські переходи, орієнтуючись за зірками та знаходячи дедалі нові домівки на островах, розсіяних океаном.

Інші люди почали прокладати шлях углиб суходолу, на територію сучасних Китаю та Росії, а потім далі на захід, до Європи. Вони винайшли голку, щоб шити собі теплі одежі та жити в холодніших краях. Минав час, і врешті-решт, близько 20 000 років тому, люди знайшли тонкий перешийок, який дав їм змогу перейти з території Євразії до цілковито нового континенту — Америки. Людство знайшло новий великий дім.