Події

У якому віці віддати дитину на спорт

У якому віці віддати дитину на спортивний гурток: танці, гімнастика тощо?

У якому віці віддати дитину на спорт

У якому віці віддати дитину на спорт

Заняття танцями можна (і варто) починати з дітьми віком від 4 років (дуже рідко від 3 років). Зазвичай діти цього віку вже вміло ходять, бігають і стрибають. Від 4 до 7 років стрибки вдосконалюються, тож це чудовий час для вивчення цієї навички. Одним із найцікавіших способів розвитку є стрибки через об’єкти, як реальні, так і уявні. Сила м’язів є основним обмежувачем швидкості під час стрибків, тому варто пам’ятати про потенційне надмірне навантаження на ноги в цих іграх і вправах.

Галоп також з’являється в досить молодому віці (від 2 до 3 років). Основна відмінність галопу від вищезазначених навичок, таких як ходьба та біг, полягає в тому, що галоп є асиметричним. Крім того, більшість дітей скачуть галопом з домінуючою ногою попереду значно раніше, ніж з недомінуючою. Ця перевага передбачає, що наймолодшим учням слід дозволити вибрати провідну ногу і не змушувати їх виконувати завдання з обох сторін. До 4 років дітей можна попросити поскакати на будь-якому боці.

Стрибки не слід вводити, поки дітям не стане досить зручно скакати галопом. Стрибки з’являються лише у віці 3.5 років і продовжують удосконалюватися після 5 років. Як і галоп, вони асиметричні, і діти спочатку використовують домінуючу ногу. Оскільки ця навичка вимагає більшої сили та рівноваги в одній нозі, ці аспекти слід уважно враховувати при вирішенні віддати дитину на секцію. Додатковим фактором є недостатнє використання рук на ранніх стадіях стрибка. Якщо попросити дітей повністю задіяти руки, це лише перевантажить їх.

Перестрибування з’являється десь у віці від 4 до 7 років, і лише близько половини всіх 5-річних та менше 20% 4-річних дітей можуть перестрибувати. Примушування навчитися це робити в цій віковій групі лише відлякує дітей. Знову з’являється перевага домінантної ноги; діти часто наступають — стрибають на домінуючу ногу і роблять біговий крок на недомінуючу ногу. Діти повинні практикувати дії ніг у стрибках, доки вони не освоять цю навичку, перш ніж їх попросять інтегрувати руки.

Що ще важливо, коли віддаєте дитину на спорт

Більшість досліджень підкреслюють пізній розвиток здатності керувати мультисенсорним інтегруванням (зоровими, вестибулярними та соматосенсорними). Вкрай важливо, щоб діти молодшого віку мали досить прості рухи, щоб різні модальності не конфліктували між собою. Наприклад, якщо давати матеріал, який передбачає пересування в просторі, найкраще, щоб вони тримали голову вертикально. Також це підтверджує велику залежність маленьких дітей від візуальної інформації.

Відвідування гуртку у віці менше 4 років може призвести до відрази від танців у дорослішому віці, адже у дитини на підсвідомому рівні можуть бути негативні емоції, через перевантаження. Тому, якщо ви і знайдете тренера, який набирає дітей з 1 року, фізіологія підказує, що цього робити не варто і неефективно як для фізичного, так і для емоційного розвитку дитини.

Аліса Сліпко

 

Авторка: Аліса Сліпко