Події

Чи варто займатися спортом під час вагітності?

Сучасні жінки намагаються встигати все. І гарний вигляд — один з перших пунктів у списку справ. Саме тому частину свого часу вони приділяють відвідуванню спортзалів, пробіжками у парках, заняттям йогою, пілатесом чи танцями. Під час вагітності форми жінок змінюються, але чи є це приводом для відмови від спорту? Ось, що з цього питання думають наші мами-експерти

спорт для вагітної

Спорт для вагітної. Що говорять мами?

Постійна учасниця рубрики Катерина Петрова вважає, що найкращим варіантом під час вагітності є плавання, а ось від силових навантажень варто відмовитися. 

А ось мама і психологиня Оксана Пономаренко вважає, що кожна жінка вправі обирати свої фізичні навантаження, адже вона краще відчуває своє тіло і розуміє його потреби. Комусь прогулянки у парку достатньо, а комусь і йоги замало. 

Що про спорт під ас вагітності думають фахівці?

Вважається, що фізичні вправи помірного навантаження позитивно впливають як на вагітну, так і на плід. 

Вони насичують організм киснем, покращують кровообіг, забезпечують нормальну реакцію нервової системи на спричинену вагітністю функціональну перебудову організму, покращують емоційний фон вагітної. Також спеціальні вправи можуть покращити еластичність м’язів, що беруть участь під час пологів. 

Фізичні навантаження також дуже корисні для плоду. Адже вони насичують плаценту киснем та покращують у ній кровообіг, сприяють обмінним процесам, нормальному розвитку та активності плоду, також знижують ризик виникнення цукрового діабету та інших хвороб викликаних надмірною вагою. 

Якщо майбутня матуся почувається добре і не має протипоказань, то вона може підтримувати звичний для себе режим навантаження. Активний спосіб життя допоможе організму підготуватися до пологів та швидше відновити сили після. 

Важливі правила для вагітних

Існує кілька правил для занять спорту під час вагітності, про які варто пам’ятати.

  • Фізичне навантаження має бути помірним. Слід відмовитися від тренувань на межі можливостей задля результату. 
  • Не забувайте пити воду під час тренувань.
  • Варто відмовитися від екстремальних видів спорту та контактних вправ.
  • Також не слід займатися спортом з високим ризиком падіння (верхова їзда, лижі, ковзани, ролики).
  • Варто бути обережним під час занять у гірський місцевості, адже там може виникнути киснева недостатність. 
  • Обов’язково попередьте тренера та проконсультуйтеся з лікарем перед тренуванням.
  • Якщо ви не займалися спортом до вагітності, то варто починати з невеликих навантажень не довших за 15 хвилин. 

Варто пам’ятати, що вагітність це не хвороба, тому жінка повинна жити повноцінним життям і робити все, що приносить їй радість і задоволення. Гуляйте, займайтеся спортом, але будьте обережні, прислухайтеся до свого тіла та маленького чоловічка всередині вас. Легкої вагітності!

Тетяна Бучака

 

Автор: Тетяна Бучака