Події

Як вибрати няню: інструкція пошуку Мері Поппінс

Як вибрати няню? Все більше матусь стикаються з цим питанням. Сьогодні намагатимемось знайти на нього відповідь. Отже, як вибрати няню для дитини?

як вибрати няню

Няня – це людина, яка не лише буде певний час знаходитися з вашим малюком, але й впливатиме на становлення його світогляду, стане прикладом того, як будувати стосунки, вона поділиться з ним своїми смаками… Тож варто до питання «як вибрати няню» підійти досить ретельно.

Як вибрати няню? З чого почати?

З вимог. Вірніше, з їх визначення. Так буде легше шукати. Важливо знати, чого ми хочемо від майбутньої допомоги. Залежно від цього може вимальовуватися приблизний портрет відповідної кандидатури.

У списку вимог не повинно бути багато пунктів. Це можуть бути два-три важливі (вирішальні) критерії, за якими і буде далі вестися відбір.

Наприклад, мама хоче знайти няню, яка супроводжувала б активних хлопчиків протягом дня, стежила б за чітким виконанням ними всіх повсякденних справ, в тому числі домашніх завдань. А також їй потрібна помічниця, яка зможе мати гнучкий графік і можливість затримуватися допізна. В цьому випадку вимальовується силует колишнього вчителя з дорослими власними дітьми.

З іншого боку, для багатьох матусь важливо, щоб враховувалися особливості і побажання дітей, а також спілкування з ними проходило жваво і на одній мові. В цьому випадку можна обрати молоду няню, яка ще не забули, що таке дитинство.  

Після того як ми знаємо два-три важливі критерії для відбору кандидатур, переходимо до другого етапу.

ЦЕ ТАКОЖ ЦІКАВО: ФРЕКЕН БОК ЧИ МЕРІ ПОППІНС АБО ЯК ПРАВИЛЬНО ОБИРАТИ НЯНЮ ДЛЯ СВОГО МАЛЮКА

Де шукати няню?

Шукати потрібно скрізь. Про вашу потребу повинно знати якомога більше людей: агентства, знайомі, а також різні сайти, соцмережі та місця публікації оголошень. Завдяки концентрації інформаційного потоку ви отримуєте різноманіття вибору.

Для того щоб привернути до себе увагу потенційних кандидаток, при розміщенні оголошення на відповідних інтернет-ресурсах можна підійти до його написання творчо. В оголошенні одразу вказуйте всі свої вирішальні вимоги, щоб не витрачати час. «Нам потрібна весела, але вимоглива компаньйонка, яка доглядатиме за дітьми (4 і 8 років) та робитиме з ними уроки з 9 ранку до 7 вечора. Можливі затримки, які будуть оплачуватись додатково».

Що робити з потоком претендентів на роль няні?

Шквал дзвінків і звернень — звичайна справа після розміщення оголошень і запитів в агентствах, особливо в перші три дні. Тут важливо правильно показати себе і чітко провести відбір на рівні резюме або телефонного дзвінка.

Чому важливо правильно показати себе? Здобувачі теж вибирають. Вони хвилюються. Доброзичлива манера розмови розслабляє і дає можливість здобувачеві повніше проявити себе, бути собою. Співпрацювати в доброзичливій атмосфері легше, тому ви можете більше сподобатися здобувачеві, якщо будете природні й утримайтеся від удаваної суворості. На етапі першого знайомства по телефону важливо вслухатися в кожну фразу претендента, щоб по можливості оцінити його стійкість до стресів і вміння правильно розмовляти.

Якщо співрозмовник не подобається, то краще відразу відхилити цю кандидатуру. Якщо ж щось в ній вам імпонує, то краще запросити здобувачку на співбесіду. При відборі по резюме важливо звертати увагу на те, наскільки воно повне і як багато в ньому граматичних помилок. Можна спробувати оцінити щирість резюме і те, скільки шаблонів в ньому використано. Перше говорить про творчий потенціал, друге — про більш стандартний підхід. Резюме в три рядки типу «добра і сумлінна няня» краще не розглядати, оскільки, як правило, це початківці, які суб’єктивно чи поверхнево себе характеризуюсь, не розуміючи деталей роботи.

Як вести себе на співбесіді?

Як зрозуміти людину за годину спілкування з нею? В момент співбесіди важливо зануритися в співрозмовника. І уявити, що ця людина з вами п’ять днів на тиждень по 10 годин. Ви повинні бути на одній хвилі. Буде здорово, якщо ви знайдете ту няню, якою будете захоплюватися. Створіть на співбесіді атмосферу дружелюбності і переведіть розмову в русло невимушеного спілкування, як це могло б бути зі знайомими.

Співбесіда має складатися з двох обов’язкових етапів: ваших запитань до няні і її питань до вас. Інформативні бувають ті питання, які задаються в потрібному місці, логічні в бесіді і починаються з питального слова. Ви напевно вмієте ставити правильні питання. Адже вам вдається дізнатися у своєї мовчазної дитини, що трапилося сьогодні в садку, якщо вона заявив, що завтра ні за що туди не піде. Так і на співбесіді — треба все акуратно з’ясувати.

Звичайно, добре проведена співбесіда — це заздалегідь підготовлені й правильно сформовані питання («Де ви працювали останні два роки?» Замість «Ви в садку працювали або в школі останнім часом?»). Запитайте у нянь, як вони зважилися на роботу з дітьми в такому форматі, як вони проводили день з дитиною з попередньої сім’ї. А також задайте питання, що стосуються типових ситуацій в вашому повсякденному житті, які потребують кмітливості або нестандартного рішення. Так у вас вийде побачити кандидатуру няні в дії.

Слухайте співрозмовника і розкажіть відкрито про себе і майбутню роботу. Це допоможе правильно зробити вибір вам обом. Крім того, няня буде розуміти в майбутньому, чого від неї чекають. А ви матимете уяву, як реагуватиме няня на ті чи інші дії вашої дитини.

Що робити, якщо няня сподобалася?

Вам здається, що ви її знайшли! Обов’язково попросіть у няні рекомендації з попередньої сім’ї або з минулого місця роботи. Це допоможе доповнити портрет вашої майбутньої помічниці.

А раптом все-таки відчувається «щось не те» і ви боїтеся, що у вас з нянею нічого не вийде (і при цьому треба заплатити агенству за підбір, наприклад)? Хорошим виходом з ситуації може бути пробний день для няні.

Пробний день — це можливість для вас побачити няню в роботі і познайомитися з нею ближче без серйозних зобов’язань в якості роботодавця.

Так можна переконатися в тому, яка дійсно манера поведінки няні з дітьми, які її звички в побуті, а також наскільки комфортно ви почуваєте себе з нею. Для няні це теж гарна можливість оцінити свої сили і примірятися до роботи у вас в родині. Це дійсно важливо. Співбесіда – це одно, а робота в дії – це інше. Випробувальний день не завадить ні вам, ні няні.

Ура, няня знайдена!

як вибрати няню

І ось ви точно її знайшли. Ласкаво просимо в світ нових можливостей для себе! До того ж вас чекає захоплюючий процес «Я — роботодавець». Ви будете вчити не тільки своїх дітей, а й няню.

Важливо обговорити всі обов’язки няні і умови роботи відразу, на самому початку. Що можна і потрібно робити (і як), а також які моменти для вас небажані. Не зайвим буде не лише все обговорити, але й підготувати інструкцію для няні, де покроково буде розписано, з чого починати і в якій послідовності і куди йти. Так ви будете впевнені, що вас правильно зрозуміли, що обговорені всі пункти, нічого не забули і завжди можна апелювати до цієї інструкції.

Також важливо провести розмову з дітьми. Адже важливо, щоб вони сприймали няню дружньо і зростали в атмосфері доброзичливості та любові.

Успішних вам пошуків няні!

Джерело: citymoms