Події

Які харчові продукти, допомагають боротися з хворобами

Нові дослідження демонструють користь від вживання різних харчових продуктів від яєць до кави. Асоціація дієтологів України поділилася підсумками Конференції Американського товариства харчування Nutrition 2018 (Бостон, США, 9-12 червня 2018 г.).

еда и здоровье

Зниження ризику небезпечних захворювань, включаючи діабет, рак, нейродегенеративні хвороби, може бути забезпечено за рахунок збагачення дієти яйцями, горіхами, молочними продуктами, овочами або навіть чашкою кави.

Вплив на фактори ризику цукрового діабету

Яйця можуть зменшувати ризик діабету
Результати дванадцяти тижневого рандомізованого дослідження продемонстрували зниження факторів ризику при регулярному вживанні яєць. В дослідження включили учасників, що мали зайву вагу або ожиріння, які також мали предиабет або встановлений діагноз діабету 2 типу. Присутність яєць в щоденній дієті призводила до поліпшення глікемії натщесерце і зменшення резистентності до інсуліну в порівнянні з учасниками, що вживали замінники яєць. Більш того, вживання яєць істотно не впливало на рівень холестерину в крові.

Дослідження представлено Shirin Pourafshar (University of Virginia).

Щоденне вживання горіхів пекан може знижувати кардіометаболічний ризик
Через чотири тижні після включення в дієту дорослих після 45 років із зайвою вагою близько 40 г горіхів пекан відзначалося поліпшення кардіометаболічного профілю. Нормалізація глікемії, зменшення резістетності до інсуліну, нормалізація функції бета-клітин в порівнянні з учасниками з контрольної групи, що вживали продукти з аналогічною жирністю і вмістом харчових волокон, але без горіхів пекан.

Необхідні подальші дослідження для підтвердження впливу щоденного вживання невеликих порцій горіхів пекан на ризик серцево-судинних захворювань і діабету 2 типу у людей середнього віку із зайвою вагою і ожирінням — повідомляє Diane L. McKay з Friedman School of Nutrition Science and Policy Tufts University.

Профілактика раку і нейромоторних захворювань

Вибір на користь молочних продуктів, які знижують ризик колоректального раку
У дослідженні 101 677 людей у ​​віці від 54 до 83 років було встановлено, що не всі молочні продукти в однаковій мірі сприяють зниженню ризику раку ободової і прямої кишки. Більш низький ризик був встановлений у учасників, які вживали молочні продукти з низьким вмістом жиру і кисломолочні продукти. Дослідження представлено Yumie Takata, Oregon State University.

Овочі і ягоди допомагають знизити ризик паркінсонізму
Тривале спостереження, проведене з метою вивчення впливу здорової дієти на ризик паркінсонізму (групи неврологічних розладів з моторними порушеннями подібними до хвороби Паркінсона), включало 706 учасників із середнім періодом спостереження 4,6 років. Однією з цілей дослідження була відповідь на питання: Чи здатне вживання овочів і фруктів знижувати ризик паркінсонізму? Результати продемонстрували те, що вживання зелених листових овочів і ягід (але не фруктів в цілому) асоційоване зі зменшенням ризику, що випливає з презентації Puja Agarwal з Rush University Medical Center — однієї із співавторів дослідження.

Полісахариди їстівних грибів мають протизапальні властивості
Складні вуглеводи (полісахариди) РРЕР-1 і РРЕР-2, які отримують з грибів Pleurotus eryngii (глив степових), можуть пригнічувати запальний процес. Вперше отримані результати, що підтверджують протизапальний ефект РРЕР-1 і РРЕР-2 застосовувалися у вигляді дієтичних добавок. Результати дослідження представлені Gaoxing Ma з Nanjing Agricultural University і колегами з University of Massachusetts, Amherst

Регулярне вживання кави корисно для печінки
У дослідження включили понад 14 000 учасників віком від 45 до 64 рокі. Було встановлено, що люди, які вживали три або більше чашки кави в день, мають більш низький ризик госпіталізації в зв’язку з хворобами печінки в порівнянні з тими, хто не п’є кави. Ці результати підтверджують раніше отримані дані при більш низькому ризику патології печінки у прихильників кави — повідомила Emily Hu з Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health.