Схуднення не залежить від віку
Пацієнти з ожирінням, віком старше 60 років, можуть схуднути так само, як і молоді завдяки змінам свого способу життя. Такі дані оприлюднили згідно з новим дослідженням Ворицького університету й університетських лікарень Ковентрі та Ворика.
Дослідники сподіваються, що результати допоможуть виправити поширені в суспільстві помилкові уявлення про ефективність програм схуднення у людей похилого віку. Також можна розвіяти міфи про потенційні переваги людей похилого віку, які намагаються зменшити свою вагу.
Результати, опубліковані в журналі «Клінічна Ендокринологія», базуються на аналізі записів пацієнтів з лікарняного сервісу з питань ожиріння.
Дослідження про схуднення
Це ретроспективне дослідження було проведене в Ворицькому інституті Діабету, Ендокринології та Метаболізму (WISDEM). Дослідники відібрали 242 пацієнтів шляхом випадкової вибірки серед тих, хто відвідував сервіс з питань ожиріння на базі WISDEM у період між 2005 і 2016 роками. Вони порівняли дві групи (віком до 60 років та від 60 до 78 років), щодо ваги, яку вони втратили за цей час.
Всім пацієнтам вимірювали вагу до і після змін способу життя, які поступово вводили та координували в рамках сервісу з питань ожиріння на базі WISDEM. Дослідники розрахували відсоток зменшення ваги для обох груп. Дві групи були статистично еквівалентними: віком від 60 років і старше, в середньому зменшували свою вагу на 7,3% порівняно із 6,9% у людей, віком до 60 років. Обидві групи отримували допомогу сервісу з питань ожиріння приблизно однакової тривалості в середньому 33,6 місяців для людей, віком старше 60 років, та 41,5 місяців для людей, молодше 60 років.
У лікарняній програмі використовували лише зміни, спрямовані на корекцію способу життя, індивідуально для кожного пацієнта, зосереджуючи увагу на зміні дієти, психологічній підтримці та фізичній активності. Більшість пацієнтів, які звернулись до сервісу з питань ожиріння, мали індекс маси тіла, як правило, понад 40 кг/м2.
Заховорювання та ожиріння
Існує понад п’ятдесят супутніх з ожирінням захворювань, яких можна уникнути за допомогою схуднення. Це діабет, психічні захворювання, такі як депресія та тривожність, остеоартроз та інші. Ожиріння також пов’язане зі збільшенням смертності та поганим самопочуттям.
Провідний автор дослідження доктор Томас Барбер з Ворицької Медичної школи Університету Ворика зазначив, що втрата ваги важлива в будь-якому віці, але, в похилому віці частіше розвиваються пов’язані з ожирінням супутні захворювання.
Отже, можна стверджувати, що актуальність схуднення посилюється у міру того, коли ми старіємо, і це те, що нам необхідно прийняти.
Існує гіпотеза, згідно з якою людям похилого віку не можна втрачати вагу, а також помилкові уявлення про знижену здатність людей похилого віку схуднути за рахунок дієти та змін у харчуванні. Люди похилого віку можуть подумати, що сервіси з питань ожиріння в госпіталях не для них. Постачальники послуг повинні оцінити важливість зниження ваги у людей похилого віку, для підтримки їх здоров’я та здорового старіння.
Вік не повинен бути перешкодою для запобігання та лікування ожиріння.
Замість того, щоб створювати обмеження для людей похилого віку, які отримують доступ до програм схуднення, ми повинні активно сприяти цьому процесу. В іншому випадку, посилюється ризик розвитку супутніх з ожирінням захворювань у людей похилого віку, через помилкове суспільне бачення.
Джерело:
Eimear Leyden, Petra Hanson, Louise Halder, Lucy Rout, Ishbel Cherry, Emma Shuttlewood, Donna Poole, Mark Loveder, Jenny Abraham, Ioannis Kyrou, Harpal S. Randeva, FT Lam, Vinod Menon, Thomas M. Barber. Older age does not influence the success of weight loss through the implementation of lifestyle modification. Clinical Endocrinology, 2020; DOI: 10.1111/cen.14354