Події

Найкращі та перевірені дієти 2018 року

Ми вже писали, що авторитетний ресурс U.S.News&World Report щороку складає рейтинг найкращих дієт. В першій частині найкращих дієт ми розглянули перелік дієт для швидкого схуднення, рослинні дієти, найбільш легкі для дотримання дієти та інші. Сьогодні ми дізнаємось ще по низку дієт, що потрапили до лав найкращих.

найкраща дієта

Рейтинг складає рада з дієтологів, спеціалістів з ендокринології, кардіології, фахівців, які займаються поведінковою терапією та зменшенням зайвої ваги.

Дієта для плоского живота

Цей дієтичний план призначений для усунення зайвої ваги з одночасним перерозподілом жирової тканини.

Мононенасичені жирні кислоти (МНЖК) сприяють розщепленню жиру, який накопичується у передній черевній стінці. Вони також забезпечують своєчасне насичення, попереджуючи переїдання.

Рослинні МНЖК містяться у горіхах, насінні, шоколаді авокадо та оливковій олії. Автори дієти для плоского живота закликають до включення продуктів – джерел МНЖК у кожний прийом їжі та перекус. Цей дієтичний підхід вважається одним з варіантів Середземноморської дієти.

Споживання МНЖК не асоціюється із збільшенням атерогенних фракцій холестерину, їх присутність у дієті допомагає зменшити зайву вагу та утримувати досягнутий результат.

Дієта лікувальних змін способу життя (TLC Diet)

Основною метою застосування цієї медичної дієти є зменшення підвищеного рівня холестерину крові.

Американська асоціація кардіологів схвалила дієту TLC (Therapeutic Lifestyle Changes) в якості плану харчування, який підтримує здоров’я серця та зменшує ризик серцево-судинних захворювань.

Основні характеристики цієї дієти включають суттєве обмеження споживання жирів, особливо насиченого жиру. Останній міститься у значній кількості у жирних сортах м’яса, цільному молоці та смажених стравах. Такий підхід має забезпечити зменшення кількості атерогенних фракцій холестерину у крові та, відповідно, ризику інфарктів та інсультів.

Одночасно рекомендується збільшення споживання рослинних харчових волокон, що дозволяє людям коригувати кількість холестерину у крові навіть без вживання спеціальних фармакологічних засобів. 

Дієта із заміною страв (HMR Program)

Метою впровадження у харчування заміни страв є зменшення зайвої ваги та утримання отриманого результату завдяки обмеженню калорій, більшому споживанню фруктів та овочів, запровадженню змін у спосіб життя, розширенню фізичної активності та підвищення персональної мотивації та самоконтролю.

План харчування згідно з програмою HMR (Health Management Resources) зумовлює кращі результати у втраті та утриманні ваги за думкою експертів.

Замість звичайних страв рекомендується вживання низькокалорійних коктейлів, готових страв, поживних батончиків та мультизлакових страв. Одночасне споживання фруктів і овочів (які мають невелику калорійність) допомагає значно обмежити споживання висококалорійних продуктів і страв. Така комбінація сприяє тривалішому утриманню відчуття насичення.

Вітається будь-яка фізична активність, починаючи з 10 – 20 хвилинних прогулянок. Навіть вони допомагають досягнути цілей у зменшенні зайвої ваги.

Дієта для максимального схуднення (Biggest Loser Diet)

Значна втрата надмірної ваги є ключовим завданням у профілактиці або контролі таких небезпечних захворювань як серцево-судинні хвороби або діабет.

Добре відомі причини, які призводять до набору зайвої ваги – споживання великої кількості нездорових харчових продуктів замість помірної та адекватної кількості корисних харчів, а також переважне сидіння протягом дня.

Тому виправлення ситуації полягає у достатньо простих і логічних речах – отримання енергії та важливих харчових речовин з овочів, фруктів, нежирних білкових продуктів та цільних злаків, суворий контроль розмірів порцій, ведення щоденника харчування та мінімальний час, проведений у сидячому положенні.

Дієта Медіфаст

Метою застосування дієти Медіфаст є зменшення зайвої ваги та контроль цукрового діабету 2 типу.

Спрощене пояснення принципу дієти полягає у вживанні однієї страви власного приготування із нежирного м’яса та овочів на день та п’яти готових продуктів із фіксованою калорійністю у 100 ккал. Серед останніх батончики, супи, коктейлі.

Такий підхід забезпечує постачання достатньої кількості білку, харчових волокон та інших незамінних харчових речовин при суттєвому обмеженні калорійності на рівні близькому до 1000 ккал на добу.

Ключовим макронутрієнтом, стримування споживання якого передбачається дієтою Медіфаст, є вуглеводи. Дефіцити вуглеводів, ключових постачальників енергії, призводить до використання жиру в якості альтернативи. Вуглеводні продукти, які включені у план харчування, мають низький глікемічний індекс, тому довше зберігається відчуття ситості.

Дієта Слімфаст

План харчування Слімфаст розроблено з метою швидкої втрати зайвої ваги.

Стратегія зменшення ваги будується на зменшенні розміру порцій з відповідним обмеженням калорійності. Лінійка готових продуктів включає коктейлі та батончики для перекусів. Ними радять замінювати два прийому їжі та перекуси. Крім того, рекомендується готувати одну страву на день з енергетичною цінністю 500 ккал.

Дієта Орніша

Дієта Орніша може застосовуватись для досягнення різних цілей. Серед них – зменшення ваги, попередження і контроль цукрового діабету, зменшення підвищених артеріального тиску і холестерину, попередження раку, уповільнення клітинного старіння завдяки впливу на теломери.

Професор Орніш (засновник Центру профілактичних медичних досліджень у Каліфорнії, США) пропонує розподіляти харчові продукти на п’ять груп: від найбільш здорових (група №1) до найбільш нездорових (група №5). Цей підхід можна пояснити на прикладі цільнозернового хліба (група №1) та бісквітів з кремом (група №5).

Вибір продуктів переважно першої та другої групи, їх регулярне споживання призводить до досягнення вище зазначених амбітних цілей. Разом із здоровим вибором у харчуванні значна роль приділяється фізичній активності та управлінню стресами. Рекомендуються різноманітні фізичні вправи, бажано аеробні. Для попередження негативних наслідків стресу автори радять дихальну гімнастику, йогу та медитацію.

як схуднути

У підготовці публікації було використано матеріали з Інтернет-сторінки health.usnews.com.