Події

Найкращі дієти 2018 року

Вже багато років поспіль авторитетний інформаційний ресурс U.S.News&World Report складає рейтинг найбільш популярних дієт.

лучшая диета

Серед критеріїв визначення найкращих способів харчування: простота дотримання, висока поживна цінність, безпечність, висока ефективність у профілактиці діабету та серцево-судинних захворювань, а також при необхідності зменшення зайвої ваги.

Рейтинг складає рада експертів, яка включає дієтологів, спеціалістів з ендокринології, кардіології, фахівців, які займаються поведінковою терапією та зменшенням зайвої ваги. Загалом експерти проаналізували 38 популярних дієт.

Нижче наводимо дев’ять номінацій рейтингу та короткий опис чотирнадцяти дієт, які посіли або розділили призові місця.

Найкращі дієти

Отже:

Абсолютно найкращі дієти

№1-2 ДПКГ (DASH – дієтичний підхід до контроля гіпертензії)

№1-2 Середземноморська дієта

№3 Флексітаріанська дієта

Найкращі дієти для схуднення

№1 Дієта контролерів ваги (Weight Watchers Diet)

№2 Волюметрична дієта

№3-4 Дієта Дженні Крейг

№3-4 Веганська дієта

Найкращі комерційні дієтичні плани

№1 Дієта контролерів ваги

№2-3 Дієта Дженні Крейг

№2-3 Дієта для плоского живота

Найкращі дієти при цукровому діабеті

№1 Середземноморська дієта

№2-3 ДПКГ

№2-3 Флексітаріанська дієта

Найкращі дієти для здорового харчування

№1-2 ДПКГ

№1-2 Середземноморська дієта

№3-4 Флексітаріанська дієта

№3-4 Дієта лікувальних змін способу життя (TLC Diet)

Найкращі дієти для швидкого схуднення

№1-2 Дієта із заміною страв (HMR Program)

№1-2 Дієта контролерів ваги

№3-6 Дієта для максимального схуднення (Biggest Loser Diet)

№3-6 Дієта Медіфаст

№3-6 Дієта Слімфаст

№3-6 Волюметрична дієта

Найкращі дієти для здоров’я серця

№1 ДПКГ

№2-3 Середземноморська дієта

№2-3 Дієта Орніша

Найкращі рослинні дієти

№1 Середземноморська дієта

№2 Флексітаріанська дієта

№3 Дієта Орніша

Найбільш легка для дотримання дієта

№1 Середземноморська дієта

№2-3 Флексітаріанська дієта

№2-3 Дієта контролерів ваги

Короткий опис дієт, представлених у рейтингу U.S.News&World Report

ДПКГ (DASH) – дієтичний підхід до контроля гіпертензії

Дієту розроблено для покращення контролю над артеріальним тиском у людей, які мають його підвищення.

Відомо, що присутність у щоденному раціоні поживних речовин, таких як білок, харчові волокна, калій та кальцій, необхідна для зниження високого кров’яного тиску.

Немає необхідності підраховувати кількість цих речовин щодня. Просто споживайте переважно натуральні здорові продукти – фрукти, овочі, цільні злаки, нежирні білкові та молочні продукти. Водночас, слід обмежити оброблені продукти з високим вмістом жиру, цукру і особливо солі.

Середземноморська дієта

Одна з найбільш відомих та поширених дієт, яка має багатогранний позитивний вплив на здоров’я – покращує функціонування серця та мозку, попереджає розвиток раку, діабету та сприяє зменшенню надмірної ваги.

Чисельні дослідження продемонстрували те, що населення країн, які мають вихід до Середземного моря живе довше та має нижчу поширеність і смертність від захворювань серцево-судинної системи та раку.

Не є дивною причина такого стану речей – активний спосіб життя, ефективний контроль маси тіла та дієта з низьким вмістом червоного м’яса, цукру та насиченого жиру з одночасним високим споживанням рослинної їжі та інших корисних харчових продуктів.

Флексітаріанська дієта

Цей певний симбіоз всеядної та вегетаріанської дієти має за мету досягнення та підтримання кращого рівня здоров’я, а також зменшення зайвої ваги.

Назва дієти походить від двох англійських слів: flexible (гнучкий) та vegetarian (вегетаріанський), тобто мова йде про гнучкий варіант вегетаріанства. Автори та прихильники цього підходу вважають, що для отримання користі від вегетаріанства не має необхідності повної відмови від м’яса. Споживаючи постійно рослинну їжу, можна іноді з’їсти м’ясну котлету або курячу грудку, коли дійсно сильно цього заманеться.  

Дієта контролерів ваги (Weight Watchers Diet)

Разом із зростанням кількості людей, які мають проблеми з вагою, збільшується різноманіття варіантів дієт, спрямованих на зменшення ваги. Дієта контролерів ваги спрямована на нормалізацію маси тіла з одночасним запровадженням більш здорового способу життя.

Філософія цієї дієти передбачає більше ніж просто зменшення ваги за рахунок обмеження калорій, вона також включає здоровий вибір та зміни поведінки для кращого самопочуття одночасно із втратою ваги.

Вибір продуктів та напоїв базується на системі визначення харчової цінності SmartPoints. Наприклад, продукти із високим вмістом цукру або насиченого жиру мають більшу кількість балів за цією системою ніж їжа з високим вмістом білку. Таким чином, більш здоровим вибором є продукти, які утримують відчуття ситості довший час, маючи меншу кількість балів за SmartPoints.

Волюметрична дієта

Волюметрична дієта також розроблена з метою зменшення зайвої ваги.

Обґрунтування цього підходу базується на тому, що люди споживають приблизно однаковий об’єм або масу їжі щодня, незалежно від того, яку калорійність мають продукти.

Зважаючи на те, що певні продукти мають набагато меншу енергетичну щільність ніж інші, рекомендується вживати саме їх для насичення за рахунок меншої кількості калорій. Об’ємні продукти з низькою енергетичною цінністю – це переважно овочі та фрукти.

Дієта Дженні Крейг

Цей авторський план харчування призначений для зменшення ваги та утримання досягнутого результату, що у більшості людей є більш складним завданням ніж схуднення.

Обмеження калорій, кількості жиру та розміру порцій є ключовими характеристиками дієти Дженні Крейг. Компанія з однойменною назвою продає харчі, які відповідають зазначеним характеристикам. Також наголошується на необхідності вести активний спосіб життя, змін харчової поведінки та здорового вибору у харчуванні.

Персональні консультанти постійно супроводжують учасників програми, підтримуючи мотивацію та надаючи відповіді на поточні питання щодо харчування та способу життя.

Веганська дієта

Споживання виключно рослинної їжі дозволяє достовірно знизити ризик серцево-судинних захворювань, діабету та раку. Крім того, вегани зазвичай мають нормальну вагу завдяки харчуванню, високій фізичній активності та утримання від шкідливих звичок.

У другій частині Найкращі дієти читайте:

  • Дієта для плоского живота
  • Дієта лікувальних змін способу життя (TLC Diet)
  • Дієта із заміною страв (HMR Program)
  • Дієта для максимального схуднення (Biggest Loser Diet)
  • Дієта Медіфаст
  • Дієта Слімфаст
  • Дієта Орніша

У підготовці публікації було використано матеріали з Інтернет-сторінки health.usnews.com.