Підготовка до вагітності: поради майбутньому батьку
Підготовка до вагітності стосується не лише майбутньої мами, але й тата. Адже здоров’я мами й батька – запорука здоров’я малюка.
Підготовка до вагітності
Відмовтеся від шкідливих звичок та займіться спортом.
Фізична активність на етапі планування зачаття дуже важлива, але фанатизм тут недоречний. Тільки помірні фізичні навантаження! Вони покращують кровообіг і прискорюють обмінні процеси, завдяки чому підвищується витривалість, поліпшується загальне самопочуття, а у чоловіків ще й збільшується кількість життєздатних сперматозоїдів. Жінці фізична активність допомагає підготувати організм до виношування дитини і після пологів швидше повернутися до колишніх форм.
Обмежте відвідування сауни і лазні. Яєчка, місце, де утворюються сперматозоїди, знаходяться в мошонці, температура якої на 1,5 градуса нижче температури тіла. Так природа подбала про життєздатність сперматозоїдів, спека їм протипоказана. Спортом теж треба займатися в міру: перевантаження негативно позначаються на запліднюючої здатності сперми.
Деяку впорядкованість доведеться внести і в інтимні стосунки: найоптимальніша перерва між статевими актами — 2-3 дня. За цей час встигають дозріти нові сперматозоїди, що покращує якість сперми.
Это тоже интересно: КАК ПРАВИЛЬНО СЭКОНОМИТЬ НА БЕРЕМЕННОСТИ
Майбутньому татові рекомендується також відвідати лікаря, перш за все уролога. Він обстежить статеві органи і призначить необхідні дослідження. При необхідності порадить здати спермограмму, щоб визначити здатність до запліднення чоловіка і виявити захворювання статевої системи. Стандартна спермограмма враховує як фізичні параметри: обсяг сперми, її колір, в’язкість, кислотність, так і мікроскопічні: кількість і рухливість сперматозоїдів, вміст інших клітин і т. д.
Крім того, рекомендується здати аналізи на виявлення інфекцій, що передаються статевим шляхом. Ці інфекції не тільки позначаються на стані здоров’я майбутнього тата, але і можуть привести до серйозних ускладнень вагітності і захворювань новонародженого. При цьому обов’язково треба виключити такі захворювання, як гепатити В і С, сифіліс, ВІЛ. Не завадить також знати свою групу крові і резус-фактор.