Події

Адаптація до школи та група подовженого дня: поради батькам

Закінчилось сонячне і безтурботне літечко, і діти, з приходом вересня, розходяться по навчальним закладам. Найбільше зараз хвилюються батьки першачків.

Адаптація до школи

Цього року свято знань і перехід до нового етапу життя припав на дуже неспокійну і невизначену ситуацію в країні. Гостро стоїть питання адаптації дітей до школи. Також для працюючих батьків важливим є наявність в школі групи продовженого дня. Як допомогти дитині організувати шкільне життя без стресу та надмірних навантажень? Своїми думками та хвилюваннями поділилися і мами в нашій постійній рубриці Мама-експерт.

Що говорять мами

Світлана Карайван, мама другокласниці, говорить, що її донька з нетерпінням чекає повернення до школи. Світлана радить особливу увагу звернути на першого вчителя та вихователя гпд. Якщо вони знайдуть підхід до дитини, то школа буде учню в радість. Також варто обирати посильні програми. На гпд дитина встигає і погратися, і відпочити, тому для зайнятих батьків — це знахідка.

Марина Ткач хвилюється, що цього року малечі буде складно адаптуватися, оскільки дуже багато певних організаційних питань щодо харчування та проведення деяких уроків. 

Катерина Петрова вважає, що першачків все ж краще не залишати не гпд, оскільки для них це додаткове навантаження та стрес. До того ж уроки краще робити з мамою. 

Наталія Арцева також хвилюється за організацію навчання першачків та дотримання рекомендацій МОЗ. 

Що говорять спеціалісти

Частіше за все, новий етап в житті дитини важче дається батькам, ніж дітям. Дорослі вважають своїх дітей найкращими і найрозумнішими, при цьому забуваючи, що далеко не всі повинні отримати золоту медаль. Тому фахівці дають кілька порад саме для дорослих, оскільки саме від них залежать організаційні питання. 

  • Почати завчасно налагоджувати режим дня. Щоб дитина виспалась і прокидатися вранці не було проблемою. 
  • Завчасно розрахувати час на збори. Завжди мати кілька хвилин запасу, на ранкове бубоніння.
  • Обов’язково привчити дитину снідати і давати з собою смачний, корисний і красивий перекус. Діти витрачають у школі багато енергії і їм потрібно її відновлювати. 
  • Не перенавантажувати дитину додатковими та позакласними заняттями. 
  • А головне, допомагати і контролювати, але ні в якому разі не виконувати завдання дитини. Збирати портфель і робити домашні завдання школяр має сам!

Учні молодшої школи часто відвідують групу продовженого дня. Це дозволяє працюючим батькам не хвилюватися про те, що їх дитина робить сама вдома і як вона туди дісталася.

У другій половині дня, діти харчуються, виконують домашні завдання та виходять на прогулянку. Перш ніж залишити дитину на гпд, слід звернути увагу на низку чинників:

  • Чи підходить режим дня вашій дитині?
  • Чи ходять діти гуляти? Оскільки не всі школи мають безпечне подвір’я, то деякі вихователі гпд не водять дітей на вулицю, а просидіти цілий день в приміщенні дуже складно. 
  • Чи виконують там домашні завдання і яким чином? Не у всіх школах зобов’язують виконувати д/з і не завжди це робиться якісно. 
  • Чи підходить харчування вашій дитині? Часто діти не їдять шкільної їжі, а висидіти 8 годин без належного харчування дитині не так просто та й шкідливо для здоров`я. 
  • Ну якщо ваша дитина інтраверт, то наврядчи вона буде почувати себе комфортно цілий день серед інших дітей. 

Головне серед всього повсякденного шкільного життя, не забувати, що дитина є дитина. Вона повинна мати хоча б 2-3 години на свої дитячі справи. І хоча молодша школа — найкращий час для відвідування різних освітніх занять та гуртків, все ж зловживати ними не варто. Також слід пам’ятати, що всі діти різні і не всім потрібне «відмінно» з математики. Можливо ваша дитина буде талановитим актором чи музикантом. Не вимагайте від неї занадто багато. 

Тетяна Бучака

 

Автор: Тетяна Бучака