Події

До чого мають бути готові вчителі й батьки сучасних школярів

Героями спецпроектe про сучасних дітей “Покоління», що стартував цього тижня на 1+1 у програмі ТСН, стали близнюки Яна та Оля, які у цьому році йдуть до першого класу. Їхня улюблена розвага — це смартфон, де вони знаходять різноманітні ігри, мультфільми та відео. Мама першачків — вчителька, але навіть їй складно зацікавити дітей до навчання, адже вони вважають процес читання і писання — тривалим та нудним.

покоління альфа

До чого мають бути готові вчителі молодшої школи й батьки першачків – досліджувала журналістка Тетяна Штан. 

За словами нейробіологів, нинішнє покоління дітей — це новий вид людей, так зване покоління Альфа. Його особливість — це кліпове мислення, слабкий емоційний інтелект та погана здатність до планування.

Журналістка вирішує провести експеримент і зацікавити дітей мультфільмами та розвагами свого дитинства — грою в класики та “резинки” . Але діти швидко втрачають інтерес та все одно повертаються до смартфонів.

“Спостерігаючи за глобальними процесами у світі, мабуть, це навіть на краще, що у нас народжуються діти, які легко і швидко перемикаються між процесами, так вони можуть вирішити велику кількість задач одночасно”, — коментує психологиня Марія Абрамчук.

У той час деякі дослідження звітують про зменшення лобної долі у молодого покоління. Ця частина мозку відповідає за планування.

“У них зменшується розмір лобної долі, діти можуть взагалі втратити здатність до планування. Вони не задумуються і не уявляють майбутнього. При цьому легко можуть виконувати автоматичні завдання”, — розповідає нейробіолог Сергій Данилов.

А вчителі молодших класів, порівнюючи різні покоління учнів, наголошують, що зараз дітям важко зрозуміти емоцію вчителя — радість, сум, незадоволення, захоплення та інше. За статистикою, малеча зараз проводить до 92% вільного часу в інтернеті, або зі смартфоном. І лише 8% часу у них залишається на спілкування. Як наслідок, діти не вміють комунікувати і не здатні відрізняти всіх відтінків емоційного стану. Адже смайлики у смартфоні не передають реального виразу обличчя.

Крім того, пристосовуючись до запитів і потреб сучасного суспільства, зараз у школах з’являються різні гаджети для навчання — інтерактивні дошки і парти. Вони здатні втримати увагу дітей та зробити процес навчання схожим на гру.

Вчені і нейробіологи роблять свій прогноз, що систему освіти чекає злам і повне переналаштування. Тому що старі моделі підготовки людини до дорослого життя вже не працюють, а нові тільки у процесі створення.

Покоління Альфа

Вже сьогодні, о 19.30 глядачів ТСН чекає наступний сюжет спецпроекту “Покоління”, у якому журналіст Мирослав Ганущак спробує по-справжньому зануритися життя підлітків. Журналіст проведе у компанії підлітків декілька днів, побуває на молодіжних тусовках, дізнається про популярні субкультури, вивчить специфічний сленг та покаже батькам те, чого вони не знають про своїх дітей.