События

Неповний робочий день під час декрету

Пропонуємо сьогодні звернути увагу на можливості для мам, які гарантує держава. Однією з таких привілеїв є вихід на роботу на неповний робочий день під час декретної відпустки.

декрет права

Неповний робочий день під час декрету

Так, це можливо і на це у вас є повне право.
Тобто, якщо ви знаходитесь у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, ви можете діяти наступним чином.

1. Вийти на роботу на неповний робочий день.

При цьому відпустка по догляду за дитиною не переривається. В такому випадку необхідно повідомити роботодавця про ваше бажання, написати заяву про вихід на роботу на неповний день та поставити підпис про ознайомлення з наказом.
Ви самі можете обирати скільки саме годин в день ви готові приділяти роботі, або працювати з дому. Звичайно ці важливі моменти необхідно узгоджувати з роботодавцем заздалегідь.

2. Спробувати працювати неповний робочий день або вдома деякий час.

Якщо ви розумієте, що так працювати вам важко, або маєте інші причини, що заважають ефективно виконувати свою роботу і залишитись мамою в ресурсі, то ви можете припинити роботу та повернутись у декретну відпустку.
В цьому випадку вам необхідно написати заяву, де вказати дату, з якої ви припиняєте працювати.

3. У разі, якщо ви вже вийшли на роботу на повний робочий день і перервали відпустку по догляду за дитиною, ви можете оформити декрет знову.

Таких можливостей у вас безліч до моменту досягнення дитиною трирічного віку.

4. Також Закон дозволяє мамі працювати, а декрет оформити родичу, який фактично доглядає за дитиною: батько дитини, бабуся, дідусь, тітка, дядько…

Родичу, який оформлюватиме декрет, необхідно надати своєму роботодавцю копію наказу про ваш вихід на роботу на повний робочий день.
Пам’ятайте, є безліч варіантів, і ви завжди можете знайти свій.
Ось посилання на Закон «Про відпустки».

Тетяна ЧернюкАвтор: Тетяна Чернюк, HR-порадниця, авторка телеграм-каналу про трудове законодавство, рекрутинг, HR партнерство, ГО «КПВМ «Лада»

Телеграм-бот підтримки мами після пологів