Танець живота та пологи: навіщо вагітним східні танці
Наразі все частіше чуємо про підготовку до пологів та післяпологове відновлення через східний танець та підв’язування живота.
Навіщо вагітним східні танці?
Нікому б не прийшло в голову відправляти людину, яка веде сидячий спосіб життя, брати участь в Олімпійських змаганнях! Чому ж тоді західне суспільство очікує від жінки, яка ніколи не використовувала м’язи тазового дна для чогось більшого, ніж просто підтримка пояса спідниці чи штанів, легких пологів? Адже це важче для м’язів, ніж будь-які спортивні змагання!
До пологів варто готуватися. Сплячі м’язи необхідно нарощувати потроху, крок за кроком. Все, що для цього потрібно, — це невеликі тренування, які ніколи не завдадуть шкоди матері або майбутній дитині. Зміцнені м’язи також допомагають у виношуванні дитини та значно зменшують імовірність розтяжок на животі. Саме тому, жінкам із відсутністю протипоказань ВОЗ та МОЗ України рекомендують бути фізично активними.
Маха Аль Муса — матір трьох дітей, доула, правозахисниця, танцівниця та письменниця — говорить, що будь-якій жінці не пізно займатися танцями живота для підготовки до народження, навіть на останніх місяцях вагітності. Будь-яке розуміння та досвід танцю вигідні! Маха Аль Муса свого часу сприяла заняттям, куди жінки приходили вже на останніх термінах вагітності. Після своїх пологів вони розповідали, які раді та вдячні були за можливість практикувати рухи танцю живота в пренатальній обстановці. Усвідомлення рухів дозволило їм активно проживати свої пологи з чітким розумінням мети і результату, а не відчуттям невідомості і страху.
Одна з найбільших лікарень Нью-Йорка проводить курси підготовки до пологів, де намагаються за декілька коротких місяців чи навіть тижнів зробити те, що варто було б починати в дитинстві, а саме формування тазових м’язів, які задіяні при вагітності та під час пологів, а також які беруть участь у відновленні форми та м’язового тонуса після народження.
Танець живота та пологи
Танець живота — це профілактика, підготовка жіночого організму до пологів. Він допомагає психологічно та фізично налаштуватися жінці на народження дитини. Його елементи здавна використовувалися у підготовці до пологів. Під час танцю працюють, зміцнюються органи малого тазу, м’язи всього організму. Тренується дихання, адже за зовнішньою легкістю танцю, прихована кипуча робота всього тіла. Також рухи східного танцю позитивно діють на плід — активізують плацентарний кровообіг, насичуючи кров киснем, нормалізують тонус та активність плоду, поліпшують обмінні процеси та забезпечують нормальний ріст і розвиток плода.
На Сході танець живота – традиційний. Дівчатка від народження вчаться танцювати — це для них так само природно, як вчитися читати, рахувати тощо. Таким чином, арабські жінки від самого дитинства, танцюючи, готують свій організм до пологів. І не секрет, що, дійсно, на Сході, де в сім’ях дуже багато дітей, випадки втрати дитини при пологах зустрічаються набагато рідше, ніж в інших регіонах планети.
Авторка статті: Галина Шагінян — професійна танцівниця і викладачка східного танцю, засновниця школи східного танцю Galina Oriental Dance, співзасновниця студій підготовки до пологів та післяпологового відновлення через східний танець і підв’язування живота Babywearing Oriental Dance