Події

Як мамі встигати все

Колись жінка мала вміти вести домашнє господарство і виховувати дітей. Сучасні пані намагаються встигати трошки більше. Окрім дому і дитини, ще будувати успішну кар’єру чи керувати бізнесом. Найдивніше те, що жінки самі встановлюють ці високі планки і потім критикують тих, хто не встигає тягти це важке ярмо. Тож про те, як встигати все розповідають мами-експерти. 

мама успевает

Чи варто мамі встигати все

Мама-експерт Надія Набатова щиро впевнена, що робота мами по дому — це нескінченний потік, тому переробити її всю неможливо. А оскільки дитині потрібна мама щаслива, то не варто і зациклюватися все переробити.

Катерина Петрова вважає, що гарно виконувати можна тільки щось одне. Або дім, або робота. Тому щоб підтримувати вдома порядок, залучає чоловіка до виконання хатніх справ, а бабусю — до догляду за дитиною. Жінка повинна визначитися із тим, що дійсно робить її щасливою- і тоді не доведеться встигати все.

Секрет Марини Ткач полягає в тому, що вона нічого не встигає. Мама-експерт переконана, що людина повинна робити те, що приносить задоволення. Якщо це домашня робота, отже займатися домогосподарством, а якщо хочеться кар’єрного росту, то шукати помічників по господарству. Прагнення до ідеальності в усьому частіше всього призводить до знесилення. 

Що робити мамам?

Все більше і більше з’являються чутки про те, що жінки відстоюють своє право не займатися домогосподарством або отримувати за це якусь компенсацію. Оскільки побутові справи часто відволікають жінок від роботи, то зробити успішну кар’єру їм складніше, ніж чоловікам на такій же посаді, то існує пропозиція додати кілька років до трудового стажу жінкам. Наразі всі нововведення залишаються лише у планах на майбутнє. 

На сьогодні українські жінки і досі страждають від дискримінації. Щороку в Україні гине близько 600 жінок. 90% українців, які постраждали від насилля — це жінки. Причиною тому стає відмова жінки від виконання домашньої роботи, яку прийнято вважати жіночим обов’язком і покликанням. 

Через те, що жінки вимушені працювати у дві зміни, вони часто обирають менш оплачувані роботи. Дослідники встановили, що жінки витрачають 23 роки свого життя на догляд за родиною, дітьми та домом. 

Українки і досі мало представлені у верхівках влади та рідко займають керівні посади. 

Найсумніше те, що, якщо жінка вирішить присвятити себе кар’єрі, то такі ж жінки і будуть її засуджувати за те, що вона не варить борщі чи не водить дитину в садок. 

Треба бути дуже сильною і сміливою жінкою, щоб займатися тою справою, яка дійсно приносить задоволення. Будь то дім, робота чи творче хоббі.

Тетяна Бучака

Автор: Тетяна Бучака