Події

Як стати щасливішим у шлюбі: шість сімейних криз

Сімейне життя не обходиться без складнощів. Нерозуміння між подружжям і навіть сварки з образами — це не страшно, якщо діяти з розумом і не дозволяти емоціям переливатися через край. Кожні кілька років у сім’ї настає чергова криза, яка є не крахом відносин, а скоріше перевіркою на згуртованість.

счастливый муж

 1. Криза перша – 2-й рік шлюбу

На початку сімейного життя кожен із подружжя намагається показати себе іншому виключно з хорошого боку. А на це потрібно чимало зусиль, тому після першого року запал закінчується – і недоліки вилазять назовні. Крім того, як правило, на цей час спільний побут вже налагоджений, тому подружжю може стати банально нудно разом. Дружина перестає чепуритися для чоловіка вдома, а він, у свою чергу, припиняє тішити її компліментами.

Як виправити ситуацію:

Потрібно подумки повернутися до початку відносин, тобто до цукерково-букетного періоду. Згадати про почуття, які викликала друга половинка раніше. І, звичайно, необхідно дбати один про одного – дарувати спонтанні подарунки, говорити приємні слова, створювати сімейні традиції. Наприклад, можна завжди цілувати один одного вранці або обмінюватися ніжними повідомленнями щодня в обідню перерву.

 1. Криза другий – 4-й рік шлюбу

До цього моменту зазвичай вже вирішені проблеми з налагодженням побуту – сімейний човен м’яко пливе хвилями шлюбу. Зачату в сім’ї вже є діти або принаймні одна дитина. Саме з дітьми найчастіше і буває пов’язана друга сімейна криза. З’являються розбіжності щодо методів виховання та соціальної адаптації (віддавати в дитячий садок чи ні). Крім того, у батьків може не вистачати часу на власні розваги, що віддаляє їх один від одного.

Як вийти з кризи:

По-перше, необхідно серйозно обговорити всі питання щодо дитини — як виховувати, як доглядати і т. д. Розмовляти про це необхідно, поки всі спірні моменти не будуть вирішені. Головне – не скочуватися у скандали, обстоюючи свою думку, а намагатися слухати одне одного. Друге – важливо приділяти час особистим бажанням. Якщо є можливість, варто найняти няню або залишати дітей бабусям на якийсь час – щоб вибиратися в кафе, ресторани та інші розважальні заклади.

 1. Криза третя – 7-й рік шлюбу

Нерідко шлюби розпадаються саме на цій стадії, оскільки третя криза сімейного життя безпосередньо торкається сексуальної сфери. За 6-7 років спільного життя подружжя встигає добре вивчити один одного в ліжку, тому в певний момент у сексі настає одноманітність. Те, що раніше приносило неймовірне задоволення, перестає приносити радість та задоволення. Часто саме в цей період один із подружжя вирішується на зраду, щоб випробувати відчуття та емоції, які сімейне життя вже дати не може.

Як вирішити проблему:

Щоб ситуація повернулася в потрібну сторону, необхідно докласти деяких зусиль – втім, це буде приємно для подружжя. Необхідно почати відкривати нові грані сексу — пробувати несподівані пози, разом дивитися красиве порно, що збуджує, ділитися еротичними фантазіями. Також варто купити хоча б кілька якісних секс-іграшок – тоді інтимне життя заграє новими яскравими фарбами. Для гарячого сексу підходять такі аксесуари та інтимні засоби:

 • парний вібратор – для посилення насолоди у процесі класичного сексу;
 • віброкуля, вібромасажер – для ніжних ласк під час прелюдії;
 • хвильовий стимулятор клітора – для прискорення жіночого збудження;
 • анальна пробка – для знайомства з принадами анальної стимуляції;
 • лубрикант із збуджуючим ефектом – для підвищення градуса сексуального бажання;
 • ерекційне кільце – для зміцнення ерекції та продовження статевого акту.
 1. Криза четверта – 12-й рік шлюбу

Досить часто цей переломний момент сімейного життя збігається з кризою середнього віку в одного або подружжя. З’являються сумніви щодо укладу життя, що склався. Терзають питання: «А чи цього мені хотілося?», «Чи правильно я живу?», «Може, не пізно все змінити?». Плюс – можуть виникнути проблеми, пов’язані дітьми, які вже увійшли до підліткового віку.

Як пережити кризу:

У цей період дуже важлива підтримка – треба більше розмовляти один з одним, згадувати приємні моменти із сімейного життя, підтримувати домашні традиції. Можна запровадити і нові цікаві ритуали – наприклад, раз на місяць вибиратися на пікнік або влаштовувати ігрові сімейні вечори. Діти також мають бути залучені до дотримання традицій – але не методом наказів, а м’яко і з любов’ю.

 1. Криза п’ята – 20-й рік шлюбу

Якщо до цього моменту діти вже виросли і захотіли проживати окремо, подружжя може зіткнутися з самотністю. Звичайно, вони залишаються один у одного, але сімейний будинок все одно здається спорожнілим і забутим. У цей період може з’ясуватися, що між подружжям дуже мало спільних інтересів – що тримали їх поряд лише діти. У гіршому випадку один із подружжя або вони обоє можуть поринути в депресію.

Як подолати кризу:

Найголовніше – дарувати одне одному душевне тепло. Це визначальний момент, оскільки без позитивної емоційної взаємодії відбувається відчуження. Важливо проводити разом більше часу – але не з’ясовувати стосунки чи вирішувати складні побутові проблеми, а ділитися думками, бажаннями та мріями. І, до речі, це добрий момент знову зробити приємний поворот в інтимному житті – реалізувати сексуальні фантазії, які не встигли здійснити раніше.

 1. Криза шоста – після 25 років шлюбу

Трапляється, що після 20-25 років сімейного життя подружжя перестає сприймати одне одного коханцями або закоханими, а більше стає схожим на добрих сусідів. Нерідко чоловік із дружиною, вважаючи себе вже не привабливими у сексуальному плані, припиняють інтимне спілкування, що, звичайно, не сприяє зміцненню любовних стосунків. Але якраз секс і може стати тим міцним канатом, який не дасть подружжю віддалитися один від одного.

Як покращити відносини:

Якщо в сім’ї вже є онуки, подружжя може зблизитися на ґрунті їх виховання. Сімейні прогулянки, настільні ігри, задушевні бесіди – все це зробить сімейне життя приємнішим. Сексуальне життя також не повинно закінчуватися – у разі статевих проблем завжди можна використовувати спеціальні секс-девайси: кільця для ерекції, інтимні мастила, вібростимулятори для чоловіків і жінок.