Події

Базові потреби мами: що це?

Що таке базові потреби? Це ті потреби, що є основними й грають головну роль в адекватній життєдіяльності жінки.
мама втомилась

Мама — це живий біологічний генератор енергії для маленької дитини, і це вже ми не кажемо про те, що ненька задовольняє фізичні потреби малюка, сімейні потреби, слідкує за порядком у домі, і т.п., список можна продовжувати нескінченно.

Тож, жінко, мамо, люба, щоб бути живим генератором для інших, варто бути спочатку генератором для себе. Коли твої потреби не задоволені, ти не можеш якісно підтримувати не те що інших, а й себе саму. Базові потреби — вони на те і базові, якщо їх не закривати, то ми не живемо, а виживаємо.

То які ж вони ці загадкові материнські потреби?

Вони прості:
  • потреба у сні, їжі, воді, а ось потреба у сексуальних контактах, навпаки, у молодих мам, дуже часто замінюється на потребу у звичайному спілкуванні;
  • потреба у фізичній та психологічній безпеці;
  • потреба у фізичному, розумовому та емоційному відпочинку;
  • потреба у відчутті спільності, «команди», партнерства;
  • потреба у відчутті самоцінності, певному визнанні;
  • потреба у самоактуалізації.
Створімо власний трикутник потреб.
Уявіть, що ОСНОВА його складається із:
  • сну,
  • їжі,
  • пиття,
  • безпеки,
  • відпочинку та спілкуванні.
Це те, без чого тіло та психіка людини не будуть функціонувати адекватно та розкривати свій потенціал; те, без чого жінка не зможе повноцінно та повно реалізовувати себе щоденно як мати.
СЕРЕДИНА створена з відчуття партнерства та спільності, й самоцінності.
Без цього жінка буде в’янути, буде страждати емоційне та ментальне здоров’я. Ці типи здоров’я матері вкрай важливі для дитини, для емоційного контакту та розвиненого емоційного інтелекту у дитини.
Відчуття партнерства дарує стан безпеки як матері, так і дитині; а відчуття самоцінності взагалі передається від батьків до дитини шляхом наслідування.
ВЕРХІВКА трикутника матусиних базових потреб — потреба у самоактуалізації.
Це розкриття особистісного потенціалу. Вкрай важлива річ для будь-якої людини, а надто — для людини, котра цілодобово тісно контактує з однією, двома, трьома і більше маленькими людьми.
Як нікому, мамі важливо триматися свого життя, не втрачаючи себе та своїх цілей.
Найцікавіше те, що закриття трикутника потреб впливає на одну цінну характеристику кожної хвилини нашого життя: його якість. Мама, котра якісно поїла, більш якісно та плідно погуляє із дитиною. Мама, котру цінують, матиме натхнення на виконання домашніх клопотів. Мама, котра впевнена у собі, у власних силах, буде якісно передавати це знання далі — до майбутніх поколінь.
Але особливо важливо те, що із закритими базовими потребами мама живе якісно своє життя, даючи дітям тепло та любов від надлишку, а не з нестачі.
В червні цього року розпочала свою роботу Гаряча лінія підтримки батьків після пологів, розроблена командою спеціалісток ГО «КПВМ «Лада».

Цей проєкт організований у рамках проєкту «Європейський Союз для сталості громадського суспільства в Україні», що впроваджується Isar Ednannia за фінансової підтримки Європейського Союзу.  

Дар`я Балакіна
Авторка матеріалу: Дар`я Балакіна, психологиня, ГО «КПВМ «Лада»