Які вітаміни потрібні навесні?
Авітаміноз – проблема, з якою стикається кожна друга людина з настанням весни. Нестача вітамінів відбувається через те, що організм втомився від осінніх та зимових холодів та відсутності природніх джерел вітамінів, а літні запаси вже вичерпали себе. Тому у такі періоди нам потрібно особливо звертати увагу на своє здоров’я і те, що йому не вистачає.
Звичайно, що кожен організм унікальний і при тяжких випадках нестачі певних вітамінів потрібно звертатись до лікаря для професійної діагностики та лікування. Але є також універсальні поради для чоловіків, жінок та дітей, які допоможуть збалансувати свій вітамінний раціон. Ми підготували для вас підбірку вітамінів, які можна поповнити з простих продуктів харчування.
Дорослі чоловіки потребують у раціоні, багатому на білки та вітаміни групи В (В2, В6, В12). Все це будує м’язові тканини.
Вітамін В2 (рибофлавін) міститься в курячих яйцях, молоці, сирі, печінці та нирках. Ідеальним джерелом вітаміну В2 вважається риба, зелений горошок, гречка, вівсянка і дріжджі.
Вітамін B6 міститься в зернових паростках, волоських горіхах і фундуку, в шпинаті, картоплі, моркві, кольоровій та білокачанній капусті, помідорах, полуниці, черешні, апельсинах і лимонах. Вітамін B6 міститься також в м’ясних і молочних продуктах, рибі, печінці, яйцях, крупах і бобових.
Найбільше вітаміну В12 міститься в продуктах тваринного походження — в печінці, яловичині, свинині, баранині, яйцях і грудці індички. Також корисно їсти молоко, сир, яловичі нирки, тріску, кету, скумбрію, креветки і мідії.
Жінкам обов’язково потрібні «вітаміни краси» — А, В, С, Е. Вони покращують стан волосся, нігтів, шкіри та загальмовують процеси старіння.
Вітаміном А багата морква, гарбуз, броколі, персики, диня. Ще в великих кількостях він міститься в традиційних приправах: паприці, шавлії, глоду, каррі, материнкі, базиліці. Серед продуктів тваринного походження вітамін А є в риб’ячому жирі, печінці тріски, молоці, яйцях.
Вітамін В у невеликому обсязі міститься в молочних продуктах, ячній каші, капусті, бананах, м’ясі, печінці, гречаній і вівсяній крупах, хлібі (тільки грубого помелу), яйцях, рибі.
Продуті, багаті вітаміном С: шипшина, солодкий перець, смородина, обліпиха, петрушка кріп, капуста брюссельська, білокачанна або цвітна, картопля, помідори, яблука, ананаси, цитрусові.
Вітамін E концентрується у рослинній олії, мигдалі, кедрових горіхах, броколі, манго, насінні соняшника, авокадо, арахісовій пасті, атлантичному лососі, болгарському перці.
Для підростаючого організму дітей та підлітків дуже важливим є споживання вітамінів А і В, а також кальцію. Про продукти у яких містяться перші два вітаміни ми вже згадували вище, а от основним джерелом кальцію є молоко, сир і йогурт. Консерви риби з їстівними кістками, деякі горіхи і трохи фруктів і овочів також містять мінерал. Кількість кальцію, що міститься в рослинних продуктах, таких як фрукти і овочі, трохи менше, ніж в молочних продуктах.
Аби збалансувати свій раціон обирайте продукти багаті на ті чи інші вітаміни, які найбільше потрібні вашому організму, або оберіть для себе вітамінний комплекс у магазинах «Fitomarket» та «Belok.ua», які знаходиться у маркет-моллі Даринок. На час карантинних обмежень, які продовжаться до 9 квітня, магазин працюватиме у звичайному режимі, тож ви можете з легкістю обрати вітаміни для усієї сім’ї за адресою: м. Київ, вул. Магнітогорська, 1.
Більше корисної інформації про шопінг на Даринку дізнавайтесь на сторінках наших соціальних мереж Facebook та Instagram.