Події

Чи давати дітям фаст-фуд?

В минулі часи прийому їжі виділяли особливе місце в житті кожної родини. Відповідне вбрання і зміна страв супроводжувалися тривалими розмовами. Вправність та хазяйновитість жінки оцінюють здебільшого за її кулінарні досягнення.  

дети и фаст-фуд

Чи ж так це важливо в сучасному світі? Чи є необхідність готувати щодня нові страви чи раціональніше скористатися фаст-фудом чи напівфабрикатами? Що про це думають наші мами-експерти?

Що говорять мами?

Мама Катерина Петрова вважає, що магазинні напівфабрикати чи фаст-фуд дитині не слід давати до 5 років. А от дорослі за браком часу можуть повечеряти чимось на швидкоруч. Загалом же ліпше вживати свіжу їжу. 

Сини Наталії Рибачик вже більш старшого віку. У школі вони спробували чіпси, але часто ними не ласують. За можливості, мама-експерт радить робити запаси продуктів, які можна заморозити, а потім швиденько приготувати (сирники, тефтели, пельмені, вареники, млинці тощо). А якщо вже і купувати в магазині сосиски чи іншу швидку їжу, то гарної якості. 

Що говорять фахівці

Фахівці ж вважають фаст-фуд надзвичайно шкідливим для дитячого організму. 

Незважаючи на те, що таку їжу діти їдять із великим задоволенням, вони все ж радять утримуватися від неї або, принаймні, звести її вживання до мінімуму. Фаст-фуд виглядає яскраво і привабливо для дітей. Але бургер, картопля фрі, чіпси та сухарики містять надзвичайно велику кількість трансжирів, консервантів та підсилювачів смаку. Часте вживання цих продуктів призводить до порушення органів травлення, ожиріння, проблеми з зубами, алергії та інші хвороби. 

Щоб відучити дитину від фаст-фуду можна готувати його вдома із якісних і дієтичних продуктів. А відвідування закладів швидкого харчування обмежити одним разом на місяць. Деяким стравам можна знайти корисну альтернативу. Наприклад, солодощі замінити на мармелад, сухофрукти, цукати чи зефір. 

Стосовно напівфабрикатів фахівці не такі категоричні. Заморожені продукти хорошої якості можуть бути у дитячому харчуванні: їх можна давати дітям у 1,5-2 роки. А сосиски чи ковбасні вироби вищого сорту від 2,5 років не частіше ніж раз на тиждень. 

Тож, матусі, зі спокійним серцем робіть запаси якісних напівфракатів, і час від часу влаштовуйте собі полегшені вечори без стояння на кухні. 

Тетяна Бучака

 

Автор: Тетяна Бучака