Події

В гості з ночівлею: що потрібно знати батькам

Ночувати у друзів — це так по-дорослому. Можна цілу ніч дивитися фільми чи грати у ігри. З якого віку прийнятно дозволити дитині залишитися на ніч у друзів чи родичів? На це питання відповідали наші мами-експерти

дружба

Ночувати у друзів — Що говорять мами

Катерина Петрова згадуючи власний досвід, рекомендує дозволяти дітям залишатися у друзів не раніше 8-го класу. Нагадує, що слід пам’ятати про те, що світ може бути небезпечним, тому необхідно розповідати про власні кордони і способи захисту від насилля. 

Марина Ткач вважає, що такі гості позитивно впливають на дитину. Веселі спогади лишаються з нею на довгі роки. Тому років із 12-ти можна відпускати до однокласників чи друзів із двору, а до близьких друзів чи родичів навіть раніше. Головне, щоб дитина почувалася в тому місці комфортно і сама проявила бажання. 

В гості з ночівлею — а що закордоном?

Закордом дуже популярна річ — дітообмін. Це коли ви берете на вихідні друга чи подругу дитини, а наступного разу ваша дитина йде в гості. Це дозволяє батькам відпочити і вирішити свої справи. Не варто нехтувати бажаннями дитини, головне переконатися у тому, що вона буде в безпеці і комфорті. 

Перш ніж відпустити дитину, переконайтеся, що вона достатньо самостійна. Зможе сходити в туалет, прийняти душ, звернутися по допомогу до дорослих, навіть, якщо це якісь дуже особисті речі, зайняти себе чимось, якщо раптом вона прокинеться раніше власників будинку. 

Що ще варто врахувати?

Зберіть все необхідне: засоби гігієни, піжаму, запасний одяг, улюблену іграшку, книжку і телефон. 

Поясніть дитині, що вона може зателефонувати вам у будь-який час, і ви її заберете навіть серед ночі, якщо їй буде некомфортно.

Також проведіть із дитиною бесіду про межі особистого простору та сексуальне домагання. Адже за статистикою більшість сексуальних злочинів проти дітей здійснюють люди, яких вони знають. 

Друзі — це невід`ємна та необхідна частина дитинства. Веселих вам вихідних та приємних спогадів для ваших діток. 

Тетяна Бучака

 

Автор: Тетяна Бучака