Події

У Києві презентували аудіокнигу, записану дітьми-переселенцями для дітей із вадами зору

У Києві презентували всеукраїнський соціальний проект «Слухаємо з ВЕСЕЛКА TV: діти для дітей», в рамках якого діти-переселенці вперше записували аудіокнигу для дітей із вадами зору.

Презентація відбулася в інформаційному агентстві «Укрінформ».

дети детям

«Метою нашого проекту є створення якісних дитячих українських аудіокниг, начитаних дітьми-переселенцями для дітей із особливими потребами (з порушенням зору, з діагнозом «дислексія»). На сьогодні дітьми-переселенцями зі сходу України створено 20 творів, записаних на флеш-накопичувачі. Загальний тираж становить 300 примірників, що будуть розповсюджуватись безкоштовно серед визначеної аудиторії”, — зазначила генеральний директор громадської організації «Громадське дитяче Інтернет-телебачення і радіо «Веселка ТВ», керівник проекту Діна Ібрагімова.

дети детям

За її словами, проект також буде поширено в мережі Інтернет і на радіостанціях, що дозволить охопити всі регіони України й україномовних жителів світу. Реалізація проекту тривала протягом чотирьох місяців — з жовтня 2017 року до січня 2018 року.

У вільному доступі твори з’являться 20 лютого на youtube-каналі ВЕСЕЛКА TV після презентації проекту у трьох містах України — Києві, Чернівцях і Полтаві. Перед цим, за словами Ібрагімової, аудіокниги будуть передані до 13-ти шкіл-інтернатів, а також до спеціалізованих бібліотек.

дети детям

Презентована аудіокнига була записана за збіркою «Жменька слів для доброго настрою» письменниці Слави Світової. Унікальність видання полягає у тому, що твори начитувалися не професійними дикторами, а дітьми різних вікових категорій. Так, наймолодшій учасниці проекту шість років, а найстаршим — по 13 років. Робота над кожним конкретним твором тривала понад три години.

«Якщо взяти до уваги, що цільовою аудиторією та безпосередніми учасниками проекту є діти вразливих категорій, то завдяки проекту буде вирішено такі проблеми, як необхідність адаптації дітей-переселенців до нових умов, потреба у підтримці дітей із порушеннями зору. До того ж, реалізація проекту зможе довести, що ВПО — не тягар для місцевих громад», — зазначила Ібрагімова.

Всеукраїнський соціальний проект «Слухаємо з ВЕСЕЛКА TV: діти для дітей» отримав фінансування від Агентства ООН у справах біженців у рамках грантової програми з підтримки ініціатив переселенців, яка впроваджується ГО «КримSOS».

дети детям

«Це унікальний проект, який допомагає дітям-переселенцям, а також демонструє солідарність із дітьми з особливими потребами. Ця ініціатива також діє у рамках колективної реалізації Плану сталого розвитку — 2030, згідно з яким держави-члени ООН визнали гідність кожної людини фундаментальною», — сказав голова Агентства ООН у правах біженців в Україні Пабло Матеу.

Наприкінці презентації діти-переселенці, котрі записували твори, вручили дітям із проблемами зору примірники аудіокниги на флеш-носіях.

Проект «Слухаємо з ВЕСЕЛКА TV: діти для дітей» також підтримали Національна спілка журналістів України, Міністерство молоді та спорту, Міністерство інформаційної політики, Київська міська державна адміністрації.

дети детям

Організатори: ГО «Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо «Веселка TВ» спільно з Національною спілкою журналістів України, Укрінформом, ГО «кОнОгОнКа» та ініціативною групою «Полтава – Самодопомога» за фінансової підтримки Управління Верховного комісара ООН у справах біженців і ГО «КримSOS».

Учасники: Діна Ібрагімова — генеральний директор ГО «Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо «Веселка TВ», керівник проекту; Пабло Матеу — голова Агентства ООН у справах біженців в Україні; Рупмані Чхетрі — спеціаліст з питань та підтримки людей з інвалідністю ООН в Україні;  Таміла Ташева — голова правління ГО «КримSOS»; Слава Світова — письменниця, авторка творів проекту (видавництво «Брайт Стар Паблішинг»); Ліна Кущ — перший секретар Національної спілки журналістів України; Олександр Ярема — заступник міністра молоді та спорту України; Наталія Федорович — заступник Міністра соціальної політики України; Ганна Старостенко — заступник голови Київської міської державної адміністрації; Сергій Риков — експерт Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) по боротьбі зі сліпотою у дітей України, голова правління Асоціації дитячих офтальмологів і оптометристів України, професор;  Олена Кобець — директор БФ UWCF «Об’єднання світових культур»; Олеся Тарасенко — засновник порталу «Lucky Ukraine», громадський діяч;  Михайло Новосецький — заступник голови Українського товариства сліпих (УТОС); Катерина Антонюк — директор школи-інтернату №5 ім. Я. П. Батюка м. Києва (для дітей із вадами зору); Юрій Вишняков — директор Центральної спеціалізованої бібліотеки для сліпих ім. М. Островського; Геннадій Євсев’єв — президент ВГО людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії»; Галина Макаренко — куратор проектів громадської спілки «Ліга організацій осіб з інвалідністю по зору «Сучасний погляд», тифлопедагог; Іван Тамашев — учасник Всеукраїнського соціального проекту «Слухаємо з «Веселка ТV»: діти для дітей.

дети детям

Коротко. Метою цього проекту, який вперше втілюється в Україні,  є видання якісних дитячих українських аудіокниг, начитаних дітьми зі статусом ВПО для дітей із особливими потребами (з вадами зору, з діагнозами дислексії, з труднощами в навчанні, зокрема з неспроможністю сприймати інформацію зорово). Ці аудіокниги є сучасними, актуальними та зрозумілими для дитячої аудиторії.

Під час прес-конференції діти-переселенці розкажуть, як створювався проект, і подарують аудіокниги дітям із вадами зору. Організатори презентують у цікавій аудіовізуальній формі результати проекту.

Безпосередніми учасниками цієї події стануть діти та їхні батьки.

Довідково. На сьогодні дітьми-переселенцями зі сходу України створено 20 аудіотворів, записаних на флеш-накопичувачі. Загальний тираж становить 300 примірників, що розповсюджуватимуться безоплатно серед визначеної цільової аудиторії. Через те, що проект є авторським, його також буде поширено в мережі Інтернет та на радіостанціях, що дасть змогу охопити всі регіони нашої країни, а також україномовних жителів світу.

Партнери проекту: Київська міська державна адміністрація, ГО «Громадське радіо», Благодійний фонд UWCF «Об’єднання світових культур», 1-й блог-журнал журнал України LuckyUkraine Олеся Тарасенко (Olesia Tarasenko) , підтримка проекту: HBM Corporation Ukraine Наталья ЛучезарнаяI liveLilia Oliynyk