Запрошуємо 12 квітня о 15.00 до музею Тараса Шевченко
Запрошуємо 12 квітня о 15.00 до музею Тараса Шевченко у Києві на майстер-клас, присвячений творчості великих художників Франціско Гойя та Тараса Шевченка (вхід вільний).
Днями у Києві, в музеї ім.Т.Шевченка відбулося відкриття незвичайної виставки, яка триватиме до 23 квітня, — презентували роботи унікальних художників Франциско Гойя і Тараса Шевченка. Несподівана на перший погляд паралель при найближчому розгляді цілковито органічна: і Гойя, і Шевченко є новаторами — вони першими в своїх країнах застосували в створенні офортів техніку акватіпіі. Ідейним натхненником і організатором цього неординарного проекту, як і багатьох креативних заходів, є Юлія Шиленко, яка сприяла таким масштабним подіям, як відкриття музею Т. Шевченка у Китаї, організації численних виставок в Європі та багатьом іншим активностям, що популяризують у світі творчість Тараса Шевченка зокрема і українську культуру в цілому. Захід відбувся за участюНадзвичайного і Повноважного Посла Королівства Іспанія в Україні Херардо Анхель Бугайо Оттоне.
«Споріднені душі» — міжнародний культурно-мистецький проект Національного музею Тараса Шевченка за участі іспанського скульптора й художника Карлоса ГарсіяЛаоса за підтримки Посольства Королівства Іспанії в Україні, департаменту культури провінції Арагон, Національної академії образотворчого мистецтва й архітектури, а також ГО «Відновлення Донбасу» та волонтерської благодійної організації «Дім Доброти».
Репрезентуються графічні твори Т.Г.Шевченка з колекції НМТШ та копії офортів із оригінальних дощок Франсіско де Гойї з серії «Капрічос», що зберігаються в колекції музею Франсіско де Гойї в м. Сарагоса (Іспанія). Між минулим і сьогоденням – абстрактні скульптури Карлоса ГарсіїЛаоса із глибоким концептуальним змістом: Материнство, Лицемірство, Сутність, Самотність, Гуманізм, Початок — Кінець,Симбіоз, Душа, Мистецтво.
Проект висвітлює морально-етичні проблеми людства поза часом та простором. Вони виникли разом із людською цивілізацією, а з її розвитком лише поглиблювалися та загострювалися. Ми говоримо, що сучасне суспільство переживає моральну дезорієнтацію та моральне «падіння». Саме це показували у свої творах на поч. ХІХ ст. Франціско де Гойя в Іспанії, а в середині ХІХ ст. Тарас Шевченко в Україні. Художники творили в часи, коли їх народ потребував морально-етичних орієнтирів та самовизначення. У Тараса Шевченка – «Мальовнича Україна», «Сюїта самотності», «Притча про блудного сина», у Франціско де Гойї – «Капрічос», «Жахи війни», «Притчі».
Соціальна частина заходу представлена творами дітей із зони АТО (проекти «Донбас: Мир в об’єктиві» та «Поверніть мені мир»), а також дітей з особливими потребами в рамках соціального проекту «Дім доброти», які в своїх малюнках виражають гостру рефлексію на те, що відбувається навколо.
Поєднання в одному просторі творів геніальних художників минулого, сучасного митця та дитячих творів допоможе краще зрозуміти та почути один одного, замислитися над соціальними проблемами, які висвітлювали в своїй творчості Тарас Шевченко в Україні, Франціско де Гойя та Карлос Гарсія Лаос в Іспанії, і які є актуальними сьогодні, скрізь і завжди.