Події

У якому віці найкраще народжувати

Хоча б раз у житті кожна жінка задумується про те, коли ж найкращий час і вік для того, щоб народити дитину. Вік новоспечених матусь суттєво різниться. Від ще зовсім юних дівчаток років 16-18 до поважних жінок бальзаківського віку. У кожному віці є свої переваги і недоліки, і своїми думками з цього приводу діляться наші мами-експерти.

У якому віці народжувати

Що радять мами-експерти?

Надя Набатова, говорячи про вік, згадує про те, що його необхідно визначити, виходячи з готовності репродуктивної системи. Це приблизно 22-23 роки. Марта Сидоренко говорить про те, що добре бути як молодими батьками, так і батьками більш зрілими. Оскільки молода мама можуть краще розуміти свою дитину і бути для неї другом, а старші батьки можуть забезпечити дитині більше можливостей для розвитку, поділитися досвідом та приділити більше уваги, оскільки більш виважено підходять до цього питання. Мама-експерт Марина Ткач вважає, що необхідно враховувати фізичний стан жінки. Адже народжувати після 40 вже не так легко. Фізично важче переносити недоспані ночі, а бігати з м’ячем в 35-45 взагалі задоволення не для кожного.

Це також цікаво: ПРАВА ВАГІТНИХ У ПОЛОГОВИХ БУДИНКАХ

І хоча вік обов’язково треба враховувати при плануванні вагітності, більшість матусь все ж таки вважають, що він є не основним показником. Часто можна почути фрази на зразок «Хтось і в 16 може бути хорошою мамою, а хтось і в 40 не знає навіщо народила» То як же бути? Як зрозуміти, що вже пора? Що є показником готовності? Для когось це — можливість забезпечити, а для когось —  поділитися моральними та духовними якостями і досвідом. Хтось вважає, що обов’язково мати власне житло, а комусь достатньо кімнати у гуртожитку.

Мама-експерт Катерина Петрова, найважливішим показником готовності вважає психологічний чинник, а оскільки психологічна зрілість у кожної жінки наступає індивідуально, то і готовність у кожної жінки настає по-різному. Чимало жінок із нею погодиться.

У якому віці народжувати?

Багато матусь, скажуть, що час тоді, коли ви посміхаєтеся малюку, що невпевнено тупотить повз вас, коли мимоволі заглядаєте у проїжджаючий поруч візочок з немовлям, коли, дивлячись на чужих малюків, думаєте: «Я теж такого хочу», а ще коли в магазині вже годину розглядаєте прилавки з дитячими речами, а у вас ще немає дітей.

Напевно, формули, за якою можна вирахувати готовність наповнити оселю дитячим сміхом і тупотом маленьких ніжок, не існує. Слід враховувати фінансові, моральні, фізичні, психологічні та фізіологічні можливості. Суттєву роль також має відігравати готовність чоловіка мати дитину. І хоча в наш час багато жінок вважають, що варто розрахувати лише на свої можливості, все ж таки зрілий і відповідальний батько для дитини не менш важливий, ніж мама.

Напевно, ніколи не буває цілком ідеального часу і віку. І завжди буде щось, чого ви ще не зробили чи не досягли до народження малюка. Часто страх перед невідомим примушує нас чекати і відкладати народження малюка. Боятися — це нормально, адже з появою дитини життя змінюється. Просто пам’ятайте, що дитина це не вирок. Її поява не означає кінець кар’єрі чи кінець подорожей і спілкуванню з друзями. Дитина – це стимул досягати нових вершин і пошук нових можливостей. Дитина – це постійний розвиток і необхідність працювати над собою. Безперечно, ваше життя зміниться з появою малюка, але обов’язково зміниться на краще.

Тетяна БучакаТетяна Бучака