Події

Щоденний здоровий сніданок для дітей

Сніданок вважається «найважливішим прийомом їжі протягом дня», і цей титул не присуджується випадковим чином. Після сну протягом декількох годин ваш організм потребує живильних речовин і енергії. Навіть, якщо ви можете приділяти їжі незначну кількість часу, слід пам’ятати, що здорова дієта починається саме зі сніданку.

здоровий сніданок для дітей

Що таке здоровий сніданок?

Офіційного визначення здорового сніданку немає. Експерти обговорили це питання і запропонували 4 основні критерії, на підставі яких можна вважати сніданок здоровим, а саме:

  • Здоровий сніданок повинен містити напій і продукти, з 3-х основних харчових груп: молочні продукти, фрукти і / або овочі, цільнозернові злаки
  • Здоровий сніданок повинен бути поживним (мати високу нутритивну щільність)
  • Здоровий сніданок повинен бути збагачений білками і вуглеводами
  • Хороший сніданок повинен забезпечувати енергією.

Численні дослідження пов’язують звичку снідати з найкращим живильним статусом і поліпшенням здоров’я в цілому. У дослідженні ALADINO (іспанські діти у віці від 6 до 9 років) було продемонстровано, що серед тих, хто пропускав регулярно сніданок, простежувалася тісний зв’язок з більш високим ІМТ (індекс маси тіла) і більш високим відсотком ожиріння.

Наявність постійного сніданку також було пов’язано з кращою якістю дієти у дітей шкільного віку та більш високим споживанням поживних речовин в цілому.

ЦЕ ТАКОЖ ЦІКАВО: ГОЛОВНІ ПОМИЛКИ УКРАЇНЦІВ У ХАРЧУВАННІ

Як вже було сказано раніше, хороший якісний сніданок визначається включенням злаків, молочних продуктів і фруктів. Проте, менше 3% іспанських школярів в дослідженні ALADINO мали ці три групи продуктів в складі свого звичайного сніданку. Середній рівень споживання молочних продуктів і фруктів був низьким, а більша частина школярів і підлітків мала недостатнє споживання основних поживних речовин, таких як кальцій, фолат або вітамін D.

Джерело: Nutrimad, 2018