Події

Тривалість пологів та східні танці: цікаві факти

Пологи — природний фізіологічний процес, що завершує вагітність.

пологи

На тривалість пологів впливають багато факторів, в тому числі паритетність, використання епідуральної анестезії, вік породіллі та вага плода. Спосіб перебігу пологів також впливає на їхню тривалість та на досвід, отриманий жінкою під час пологів. Занадто швидкі пологи (екстрений кесарів розтин), дуже тривалі пологи (в тому числі при малій руховій активності породіллі в першому періоді пологів), ускладнення під час пологів (кесарів розтин або вагінальні інструментальні пологи) вважаються причиною травмуючого досвіду, більш високого рівня симптомів соматизації, обсесивно-компульсивного розладу, депресії та тривоги, ніж ті, у яких були природні або вагінальні пологи, а також загальний дистрес.

Родова діяльність протікає у всіх жінок по-різному, але основні періоди пологів чітко виділяються:

1 період — період переймів, найтриваліший та напружений;

2 період — безпосереднє народження малюка;

3 період — народження посліду (плаценти).

У родовій діяльності задіяні м’язи матки, м’язи черевного преса, м’язи тазового дна, м’язи діафрагми, м’язи верхніх і нижніх кінцівок. Їхній загальний фізичний стан та тренованість впливають на тривалість пологів та, зрештою, на спосіб перебігу пологів. Тому на протязі багатьох тисячоліть жінки готувалися до материнства, тренуючи своє тіло. Елементи таких тренувань дійшли до наших днів та є відомими під загальною назвою танець живота. На Сході це — традиційний танець. Дівчатка від народження вчаться танцювати — це для них так само природно, як вчитися читати, рахувати тощо. Таким чином, арабські жінки від самого дитинства, танцюючи, готують свій організм до пологів. І не секрет, що, дійсно, на Сході, де в сім’ях дуже багато дітей, випадки проблем при пологах зустрічаються набагато рідше, ніж в інших регіонах планети. Окрім позитивного фізичного впливу та полегшення пологів в загальному, східний танець гармонізує внутрішній стан жінки, налаштовуючи її та об’єднуючи з потоком родової діяльності.

Дані, якими ми оперуємо сьогодні, свідчать, що заняття східними танцями можуть скоротити тривалість пологів. У дослідженні, проведеному професором Невертіті Хассан Закі та його колегами, 40 жінок з одноплідною вагітністю навчалися елементам східного танцю. Виконували вправу з розгойдування таза на фітболі під час першої фази пологів. Жінки з експериментальної групи народжували за коротший термін, ніж жінки з контрольної групи. Дослідження показало, що заняття східними танцями під час вагітності та використання вправ з розгойдування тазу (елементи східних танців) під час пологів сприяє прогресуванню пологів та зменшенню тривалості пологів.

Отже, тепер вже науково були доведені знання, якими жінки послуговувалися на протязі тисячоліть, чудово розуміючи свою анатомію і фізіологію та будучи освіченими в галузі положництва.

Галина ШагінянАвторка: Галина Шагінян — професійна танцівниця і викладачка східного танцю, засновниця школи східного танцю Galina Oriental Dance, співзасновниця студій підготовки до пологів та післяпологового відновлення через східний танець і підв’язування живота Babywearing Oriental Dance