Події

Сімейні традиції на новорічні свята

Зимові свята пронизані наскрізь традиціями і обрядами. Якихось ми дотримуємося більше, а якихось менше. Але саме традиції та теплі сімейні зустрічі зробили ці свята особливими. Чимало сімей мають свої звичаї святкування і передають їх у спадок своїм дітям. А які традиції мають сім’ї наших мам-експертів? 

новий рік традиції

Новорічні традиції

У родині Катерини Петрової заведено кожного року купувати нову ялинкову прикрасу із символом року, а ще дуже цікавий спосіб відправляти листи Діду Морозу — через морозильну камеру. 

А ось родина Надії Набатової має свого Діда Мороза. Ним щороку перевдягається хтось із членів родини і роздає подаруночки в обмін за танок, пісеньку чи віршик. 

Чудові сімейні традиції. І навіть найдрібніші звички, які ви маєте в родині, позитивно впливають на мікроклімат в родині. Адже навіть спільні вечері чи сніданки говорять про згуртованність в родині. Мати свої традиції на свята з поділом ролей і обов’язків дуже важливо, адже вони дають відчуття стабільності та впевненості у цей неспокійний час. До того ж будь-які традиції передбачають залучення всіх членів родини, а спільно проведений час — це завжди добре. Також виконання певних дій спільно з родиною дозволяють людині відчути себе частиною чогось великого та рідного. 

Підтримувати певні традиції в кожній родині важливо і на національному рівні. Адже це наша культурна спадщина. Таким чином передається любов до батьківщини та національна свідомість. Пропонуємо почитати статтю про традиції Різдва та Старого Нового року.  

Надзвичайно важливо обмінюватися традиціями і звичками та вигадувати свої власні молодим родинам. Таким чином пара зближається і легше проходить кризові періоди. 

Родинам з маленькими дітьми, просто лікар прописав, дотримуватися існуючих і вигадувати свої традиції. Всім відомо про те, що на малюків дуже позитивно впливають повторювані дії. Наприклад, ритуали засинання або ранкові процедури. Діти погано орієнтуються у часі, тому для них важливо притримуватися якихось звичних речей. Окрім перелічених позитивних чинників ви створюєте спогади свого малюка. Погодьтеся, приємно сісти і згадати: «А ми з батьками кожного Нового року разом прикрашали ялинку» чи робили щось інше. Але ці теплі спогади зігрівають вас у найгірші дні, і ваш батьківський обов’язок створити такі спогади для власного малюка. Тож прикрашайте ялинку, купуйте подарунки, варіть кутю, печіть печево та вітайте рідню разом з дітьми.

Тетяна Бучака

 

Автор: Тетяна Бучака