Події

Східні танці для майбутніх матусь: емоційні переваги

Вправи під час вагітності мають фізичну користь для матері та плоду. Однак наразі є мало досліджень щодо потенційних емоційних переваг. Щонайменше 10-15% матерів страждають на пре- та постнатальну депресію, що може призвести до досить несприятливих наслідків. Це пов’язано, поряд з іншими факторами, з самооцінкою, прийняттям свого тіла та соціальною ізоляцією.

танці вагітність

Східні танці під час вагітності

Заняття танцями живота допомагає матерям відкидати соціальні тиски, асоційовані з материнством. Анжела Мо — професорка соціології в Університеті Західного Мічігану, співробітниця Відділу гендерних та жіночих досліджень, а також глобальних та міжнародних досліджень — вивчала цю цікавинку на прикладі 67 жінок шляхом аналізу напівструктурованих інтерв’ю, використовуючи феноменологічний підхід. Мо констатувала, що заняття східними танцями допомогло жінкам відкинути суспільний тиск, пов’язаний з материнством. Залучення до танцю також допомагає матерям відчувати себе менш суворими і прискіпливими до себе на противагу завищеним суспільним очікуванням від матерів.

Під час подібного дослідження Імоджен Джексон — бакалаврині психології Відділу соціальних, терапевтичних та суспільних досліджень Університету Ковентрі — учасниці опитування зізналися, що групові заняття східними танцями дозволяють їм відчути зв’язок з іншими жінками та приналежність до цієї групи жінок. Учасниці також зауважили, що усвідомлення цього допомогло їм відчути впевненість у власних можливостях, включаючи здатність справлятися з пологами та труднощами післяпологового відновлення. Жінки набули здатності відпускати почуття ніяковості та вільно танцювати. Танець живота допоміг жінкам розвинути здатність занурюватися у самосвідомість. Завдяки цій практиці вони змогли розвинути більш позитивне сприйняття себе як жінки —  відчувати себе більш впевненими, красивими, витонченими і жіночними під час танцю.

Результати свідчать про те, що танці живота під час вагітності дають можливість жінкам відчувати свою жіночність та проживати материнство через спілкування з іншими жінками, своїм тілом та своїми дітьми. Дослідниця дійшла висновку, що танець живота — це радісна, розширююча свідомість діяльність, яка може покращити психологічне самопочуття під час вагітності.

Отже, танець живота підвищує самооцінку та сприйняття власного тіла, забезпечує почуття сестринства. Групові заняття східними танцями являють собою своєрідну мережу соціальної підтримки жінок під час вагітності та в період післяпологового відновлення. Дана тема потребує додаткових досліджень для розуміння всіх вигод, отриманих від такої соціальної підтримки.

Авторка статті:

Галина ШагінянГАЛИНА ШАГІНЯН — професійна танцівниця і викладачка східного танцю, засновниця школи східного танцю Galina Oriental Dance, співзасновниця студій підготовки до пологів та післяпологового відновлення через східний танець і підв’язування живота Babywearing Oriental Dance