Події

Як мамі відпочивати без дитини не відчуваючи провини

“Поки я тут п’ю глінтвейн з подругами, моя рідна кровиночка, напевно, дуже сумує, перебуваючи з дідусем та бабусею!” — так може думати мама, яка тільки почала дозволяти собі відновлюватися та відпочивати без дитини.
поради мамі
Маму переповнює тривога, що з дитиною може щось трапитися, що батько, дідусь з бабусею або няня не впораються, що дитина буде в істериці та заробить собі психологічну травму на все життя. І це все лише тому, що мамі здумалося кілька годин відпочити. Яка ж це мати, що кидає отак своє дитя напризволяще?

Я навмисно так пишу, щоб ви побачили перебільшення, катастрофізацію тривожних думок. Такі думки породжують почуття провини, наче мама якась злодійка, яка втекла від своїх прямих обов’язків. Почуття провини — мабуть, найліпкіше почуття, що дуже легко приліплюється до молодих мам. І його вкрай важко позбутися.

Якщо вам важко на когось залишати свою дитину, подумайте ось про що: найкраще, що ви можете зробити для своєї дитини — бути щасливою мамою.
І тут важливо акцентувати — не бути разом з дитиною 24/7, а бути щасливою мамою, хай навіть менше часу. Для дитини буде корисніше провести повноцінно і якісно дві години на день з усміхненою, не втомленою, не роздратованою мамою, ніж дванадцять годин, але з мамою-зомбі (кількість годин тут умовна). Але якщо зараз ви втомлена та роздратована мама, не впадайте в почуття провини, а подумайте, яким чином ви можете організувати собі відпочинок, щоб покращити свій стан.

Дитина має розширювати своє світосприйняття через спілкування з іншими людьми. Звичайно, чим менший малюк, тим більше він потребує маминої уваги. Але з ним нічого не трапиться, якщо ви вийдете прогулятися на дві години самі.

Батьку теж корисно бути з дитиною на самоті. Не бійтеся залишати дитину з батьком! Завдяки цьому у тата з дитиною укріпиться зв’язок, у них будуть власні ігри, свої способи спілкування, тато не буде боятися не справитися, якщо давати йому можливість проявити себе.

Кінець кінцем ви маєте право приділяти час собі. Це просто ваше право. Тож використовуйте його собі на радість.
Ольга Карпенко

Авторка матеріалу: Ольга Карпенко, лікарка-психологиня  Громадської Організації «Клуб підтримки вагітності та материнства Лада»