Події

Як довго слід голодувати, щоб схуднути?

Згідно з новим дослідженням, опублікованим дослідниками з університету Іллінойс у Чикаго, дві дієти з добовим інтервальним голодуванням, відомі також як дієти з обмеженим часом на споживання їжі, є ефективними для схуднення.

голодування і схуднення

Дослідження про голодування

Результати спостереження містять порівняння дієти із вживанням їжі протягом чотирьох годин та дієти з обмеженим часом вживання їжі не більше шести годин із контрольною групою.

Кріста Вараді, професор нутриціології з Коледжу прикладних наук та громадського здоров’я, зазначила, що це перше клінічне випробування на людях для порівняння впливу двох популярних форм голодування на динаміку ваги тіла і кардіометаболічних факторів ризику.

Групі з вживанням їжі лише у чотирьох годинному проміжку дозволялось їсти лише з 13-ти до 17-ти годин вдень. Учасникам з шести годинним вікном для харчування можна було споживати їжу з 13-ї до 19-ї години.

В обох досліджуваних групах пацієнтам було дозволено їсти все, що вони забажають. Але обов’язково протягом чотирьох і шести годин, відповідно. Протягом періоду голодування учасникам дозволялось пити тільки воду або безкалорійні напої. У контрольній групі учасникам потрібно було підтримувати свою вагу та не змінювати дієтичні звички чи фізичну активність.

За учасниками спостерігали протягом 10 тижнів. Відслідковували вагу, інсулінорезистентність, окисний стрес, артеріальний тиск, холестерин ЛПНЩ, холестерин ЛПВЩ, тригліцериди та маркери запалення.

Результати дослідження було опубліковано у журналі Cell Metabolism. Авторами зазначається, що учасники обох груп зменшували споживання калорій приблизно на 550 калорій щодня, просто дотримуючись графіку, і втрачали близько 3% маси тіла. Дослідники також встановили, що рівень резистентності до інсуліну та окислювальний стрес зменшувались серед учасників досліджуваних груп порівняно з контрольною групою. Суттєвого впливу на артеріальний тиск, холестерин ЛПНЩ, холестерин ЛПВЩ або тригліцериди виявлено не було.

Також не було встановлено достовірної різниці між групами у втраті ваги або  у динаміці кардіометаболічних факторів ризику.

Щоб схуднути

Проф. Вараді зазначила, що результати цього дослідження є багатообіцяючими та підтверджують те, що ми спостерігали в інших дослідженнях — дієти з інтервальним голодуванням — це чудовий варіант для людей, які хочуть схуднути, особливо для тих, хто не хоче розраховувати калорійність або вважає, що інші дієти є виснажливими.

Також не було виявлено додаткової переваги для схуднення при  більш тривалому голодуванні. Потрібно у подальшому провести дослідження, які безпосередньо порівнюють дві дієти або направлені на вивчення оптимального інтервалу голодування. Згідно з актуальним дослідженням результати дозволяють припустити, що щоденне 18-ти годинне голодування може бути ефективним для більшості людей, які сподіваються нормалізувати ваги завдяки дотримуванню такого плану харчування. Голодування неможливе під час низки захворювань. 

Джерело:

Sofia Cienfuegos, Kelsey Gabel, Faiza Kalam, Mark Ezpeleta, Eric Wiseman, Vasiliki Pavlou, Shuhao Lin, Manoela Lima Oliveira, Krista A. Varady. Effects of 4- and 6-h Time-Restricted Feeding on Weight and Cardiometabolic Health: A Randomized Controlled Trial in Adults with ObesityCell Metabolism, 2020; DOI: 10.1016/j.cmet.2020.06.018