Події

Грудне вигодовування в пологовому будинку

Кожні пологи індивідуальні, так само як і грудне вигодовування. Успіх цих процесів залежить від багатьох факторів.
Та щоб розпочати шлях грудного вигодовування вдало, варто закладати фундамент вже на старті — в пологовому будинку.

Грудне вигодовування в пологовому будинку

Грудне вигодовування

Рекомендації щодо грудного вигодовування в пологовому будинку:

1. Прикласти дитину до грудей якомога раніше. Бажано в перші 30-60 хвилин після народження.
Якщо пологи пройшли за звичайним сценарієм, немовля одразу кладуть мамі на живіт і допомагають прикласти до грудей. Бажано вперше дати посмоктати обидві грудді.
Перші 20 хвилин дитина може просто полежати на маминому животі, розплющити очі, прочхатися — прочистити носик, відпочити після важкої праці. Після цього малюк може показувати своєю поведінкою, що він хоче їсти, дитина може широко відкривати рота, висовувати язик, таким чином шукати мамині груди.
Між іншим, немовля має вроджений пошуковий рефлекс, воно може самостійно «доповзти» до маминих грудей і захопити груди. На такий природний «шлях» новонародженому може знадобитися близько години-півтори. При умові, що пологи пройшли звичним шляхом, без медикаментів, стресу і т.п.
2. Контакт «шкіра до шкіри» перші дві години після пологів.
3. Часте прикладання дитини до грудей.
4. Спільне перебування вдень і вночі.

ЦЕ ТАКОЖ ЦІКАВО: ПЛАНУВАННЯ ДНЯ МАМИ, ЯКА ГОДУЄ ГРУДНИМ МОЛОКОМ

5. Прикладати дитину до грудей на першу ж її вимогу, щойно ви помітите ознаки голоду. Намагайтеся прикладати дитину до грудей ще до того, як вона почне плакати. Інакше, коли дитина вже плакатиме, їй буде складніше правильно схопити груди, вона може травмувати сосок, в результаті смоктання буде не ефективним.

Сигнали голоду немовля:

  • Дитина починає неспокійно поводитися.
  • Тягне ручки, пальчики до рота.
  • Повертає голову в пошуках грудей.
  • Робить ротиком смоктальні рухи.
  • Прицмокує.
  • Зітхає.

Якщо помітили ці ознаки, одразу прикладайте до грудей.
6. Годувати дитину 8-12 разів на добу.
Якщо дитина довго спить, більше ніж три години після останнього годування, необхідно її розбудити й прикласти до грудей.
7. Годування не має спричиняти болю мамі.
Якщо ви відчуваєте біль під час годування, можливо дитина не правильно захопила груди. Спробуйте попросити допомогу з прикладанням у медичного працівника.
8. Дозволяйте тривале смоктання.
Дайте можливість дитині самій відпустити грудь, нехай вона отримує стільки молозива, а з часом молока, скільки їй необхідно.
9. Не давайте дитині суміш, воду, глюкозу без медичних показань.
10. Обов’язково годуйте дитину вночі. Нічні прикладання стимулюють вироблення гормону пролактину, що відповідає за утворення молока. Організуйте безпечний спільний сон з немовлям.

Катерина Савченко

Авторка матеріалу — Катерина Савченко, консультантка з грудного вигодовування громадської організації «Клуб підтримки вагітності та материнства Лада».